Smart Lipo

Smart Lipo Nedir?

smart-lipo-1024x843 Smart Lipo

Smart Lipo Nedir ?

Amerikan FDA tarafından onaylanmış olan liposuction’ın yan etkilerin çoğunu yok ederek etkili olan yeni bir lazer liposuction tekniği Smart Lipo, özel başlığının ucunda bulunan Medikal Lazer ile yağlanmanın genel olarak olduğu bölgelere, lokal anestezi etkisi ile özel bir smart lipo solüsyonu verilerek uygulanır. Çok ince bir lazer probu ile sadece bir iki milimlik delikten içeri girilerek yapılan bir işlemdir.

Sadece yağ hücrelerine duyarlı olan çok özel lazer sistemi ile, daha önceden tespit edien bölgelerdeki yağları kolayca eritilir ve daha sonrasında Smart lipo aspirasyonu yöntemi ile belli bir kısmı dışarı alınması sağlanır kalan kısım ise vücut tarafından metabolize edilir. Smart Lipo uygulamasında, aynı zamanda cildi germe foksiyonu da bulunan ayrı bir lazer başlığı da kullanılır. Yağların istenilen ölçüde tahliyesi sonrasında cilt bu lazerle gerilerek smart lipo işlemi tamamlanır ve kontürler düzeltilir. Bu sebeple Smart Lipo uygulanan kişikerde ciltlerde asla bir gevşeme veya çukurlaşma gerçekleşmez. 

Smart Lipo Operasyonu Ne Kadar Sürede Tamamlanır ?

Operasyon yapılacak bölgeye göre 1-1,5 saat arasında süre planlanır. Operasyon bölgesel lokal anestezi ve sedasyon (genel uyku hali) ile yapıldığından dolayı hasta operasyon sırasında hiçbir ağrı, acı ve sızlama hissetmemektedir.

Smart Lipo Sonrasında Neler Yapılmalıdır ?

Operasyon sonrasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Olası çok ufak rahatsızlıklar için basit ağrı kesiciler ile önleyici tedbir alınabilir. Smart lipo uygulanan kişiklerde bölgeye göre özel korse veya bandaj uygulaması yapılabilmektedir. Ortalama 3-6 gün sonrasında korse rahatlıkla çıkartılabilir. Operasyon sonrasında hastalarımız aynı gün içerisinde taburcu edilmektedir. Günlük yaşantılarına operasyonun ertesi günü dönmelerinde hiçbir sakınca yoktur. Operasyon sonrasında hastar hiçbir nekahat ve dinlenme dönemi yaşamak zorunda kalmamasından dolayı en çok tercih edilen ameliyatsız yağ alım yöntemi Smart lipo’dur.

Smart Lipo Her Bölgeye Uygulanabilir Mi ?

Smart lipo problemli olarak hisedilen vücudun her bölgesine uygulanabilmektedir.