Ulthera ile Gençleşin…

Ulthera yani ameliyatsız yüz asma, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Son dönemde teknolojik gelişmeler sayesinde ameliyatsız estetik alanında da önemli gelişmeler kaydedildi. Ulthera’da bunlardan biri. Bir süredir yurtdışında uygulanmakta olan ulthera artık ülkemizde de bilinmekte ve uygulanmaktadır.

Ulthera, cerrahi operasyonların aksine ultrason methodu kullanılarak lazerli yöntemlerle çözüm bulunamayan cilt deki elastikiyet kaybı, düşük kaşlar, cilt kırışıklıkları gibi sorunlarda etkili ve başarılı sonuçlar vermektedir. Cerrahi müdahale ile yapılan yüz germe ameliyatına göre daha fazla tercih edilen bir yöntemdir. İyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan sorunsuz ve istenilen sonuçlar elde edilmektedir.

Ulthera tüm yüz bölgesine uygulanmaktadır ve uygulama yaklaşık yarım saat sürmektedir. İşlemin kısa sürmesi, iyileşme sürecinin olmaması günlük hayatınıza hemen devam etmenizi sağlar.

Ulthera Nasıl Bir Uygulamadır?

Uygulama esnasında cilt altına ısı verilir. Isının etkisi ile cilt altında kollajen üretilmeye başlar. Bu da cildin sıkılaşmasını ve mükemmel görünmesini sağlar.  Beklenilen sonuca ortalama 3 ay sonra ulaşılır. Uygulama anındaki ağrı hissi; iğne batması hissi olarak tarif edilmektedir. Gerekli olursa ağrı kesici kullanılabilir ancak genellikle gerek kalmamaktadır.

Bazı hastalarda kızarıklık hissi anlık oluşabilmekle beraber 1-2 saat içinde tamamen ortadan kalkmaktadır. Bu uygulama başta Amerika olmak üzere çok fazla ülkede uzun yıllardır güvenle uygulanıyor ve herhangi olumsuz bir etki gözlenmemiştir. Uygulama sonrası kişilerde memnuniyetin çok yüksek olduğunu dikkati çekmiş ve kişilerde çok güvenle ve huzurla uygulamayı önemle tercih etmektedir.

 

Önceki makalemiz olan Smartlipo nedir? başlıklı makalemizde lazer lipoliz, lipoliz ve smart lipo hakkında bilgiler verilmektedir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 3 =