Meme estetiği sonrası iz kalır mı?

Meme estetiği yaptırmayı düşünen bir çok kişinin aklındaki sorudur aslında. Meme estetiği sonrası ve öncesinde nelere dikkat edilmelidir ve iz kalır mı?

Meme estetiği sonrası iz kalacak mı?

Meme estetiği daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi en fazla tercih edilen estetik operasyonlar arasındadır. Meme estetiği ameliyatında az çok iz kalacaktır ancak nasıl bir iz kalacağı operasyon sırasında kullanılan tekniğe göre değişmektedir.

Meme büyütme ameliyatında, silikon protezin 3 farklı yerden yerleştirilmesi durumu vardır. Bunlardan biri meme altından göğüsün katlanma yerinden oluşturulacak kesi ile işlemin yapılmasıdır. Bu uygulama sonrası göğüsün tam altında iz kalır ancak bikini vb. giyildiğinde bu iz görülmez. Bikini içerisinde gizli kalır.Ayrıca bu bölgede yapılan operasyonda çok ta fazla iz kalmamaktadır.

İkinci yöntem ise koltuk altından uygulamadır. Koltuk altından yerleştirilen silikon protezde iz kalmamaktadır. Ameliyattan sonraki 1-2 sene sonrasında kesinin nereden yapıldığını göremeyebilirsiniz.

Bir diğer alternatif ise göğüs ucundan yerleştirilmesidir. Bu yöntemde az da olsa iz kalmaktadır.

Meme estetiği yaptıracağınız zaman hangi yöntemin uygulanacağına doktorunuz sizi muayene ettikten sonra karar verir ve bu kararı sizinle paylaşır.  


Önceki makalemiz olan Göğüs Büyütme başlıklı makalemizde göğüs büyütme, göğüs büyütme ameliyatı ve meme büyütme hakkında bilgiler verilmektedir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 4 =