Lazer Lipoliz Avantajları

Lazer lipoliz, iyileşme sürecinin çok kısa olması, cerrahi müdahale gerektirmeksizin uygulanması ve operasyon sonrasında hemen günlük hayata dönülebilmesi gibi sebeplerle oldukça fazla tercih ediliyor. Bu da lazer lipolizi, liposuction ameliyatına göre oldukça avantajlı konuma getiriyor.

 

Lezer lipoliz klinik ortamında rahatlıkla uygulanabiliyor. Hastahanede zaman geçirmek istemeyen yada zamanı olmayan hastalarımız için oldukça ideal. Uygulama 1-2 mm’lik kesiler ile yapıldığı için sonrasında iz de yok denecek kadar azdır. Lazer lipoliz yaptırdıktan sonra hemen günlük ve sosyal hayatınıza dönebilirsiniz. Ayrıca uygulama yapıldıktan 3-4 ay sonra sonuçlar gözle görülür derecede belirginleşmektedir.

 

Lazer lipoliz sonrası meydana gelen etkiler sayesinde ağrı ve acı olmaksızın (az invaziv) daha etkili sonuçlar elde ediliyor. Liposuction aksine operasyon sonrası uzun süreler korse giyilmesi gerekmez. Kişide kişiye göre değişmekle birlikte genellikle 4-5 günlük korse kullanımı yeterli olmaktadır. Liposuctiona göre düşünüldüğünde çok daha rahat bir uygulamadır.

 

Lazer lipoliz’in liposuction’a göre bir diğer avantajı ise vücutta şekillendirmenin zor olduğu bölgelerde daha rahatlıkla uygulamanın yapılabilmesidir. Bunlar kol içi, çene altı, boyun bölgesi, üst karın, ayak bilekleri, sırt gibi bölgelerdir.

 

Lazer lipoliz için uygun adaylar kimlerdir?

 

  • Belirli bölgeler az yada orta düzeyde yağ birikmesi meydana gelen kişiler,
  • Yüz ve boyun bölgesinde sarkma yada gevşeme meydana gelen kişiler,
  • Çene altında, kol içinde yağlanma yada gevşeklik olan kişiler,
  • Koltuk altında aşırı terleme sorunu olan kişiler için uygun bir uygulamadır.

 

Uygulamadan sonra hemen evinize dönebilirsiniz. Ancak 10 gün kadar sonra lenfatik drenaj sağlayıp, ödem azaltan, cilt tonusunu düzenleyen Triactive gibi soft masaj uygulaması sonuçların daha da mükemmel olmasını sağlayacaktır. Diğer uygulamalarda olduğu gibi lazer lipoliz sonrası da tekrar yağlanma meydana gelebilir. Yok edilen yağ hücreleri geri gelmez ancak gereğinden fazla kalori alınırsa yağlanma, yağ birikmeleri tekrar oluşabilir. Bu sebeple yeme alışkanlıkları düzenlenmeli ve düzenli spor yapılmalıdır. Yağlanmanın tekrarlanması durumunda uygulama tekrarlanabilir.

Lazer lipoliz için karar verdiğinizde doktorunuz ile uygulama sonrası beklentilerinizi açıkça konuşun. Sizin için en uygun uygulamanın hangisi olduğuna doktorunuz karar verecektir ve sizi bilgilendirecektir.

 


Önceki yazımız olan Lazer Lipoliz Uygulama Alanları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 7 =