Lazer Destekli Burun Estetiği

Burun estetiği bütün yüzü ve ifadeyi bir anda değiştirebilen son derece etkili bir operasyondur. Klasik cerrahi operasyonların dışında literatüre yeni katılan lazer ile burun estetiği ise Türkiye’de fazla yaygınlaşmamak ile birlikte son derece olumlu sonuçlar veren bir estetik operasyondur.

Lazer Destekli Burun Estetiği Nedir?

Klasik burun estetiği ameliyatı operasyonlarında deri açılır, kıkırdak ve kemik doku şekillendirilerek geri dikilir. Bu operasyonlar da aylarca iyileşme süreci olduğu gibi ameliyat sonrasında ciddi bir süre yüzde şişkinlikler ve morluklar meydana gelebilmektedir. Lazer destekli operasyonlarda ise hiçbir şekilde cilt üzerinde kesik açılmaz. Bu nedenle şişme ve morarmalar klasik yöntemlere göre yok denecek kadar azdır. Lazer destekli burun estetiği operasyonlarının bir diğer adı da ameliyatsız burun estetiği operasyonlarıdır. Lazer dalgaları yardımı ile ağrısız, sızısız bir biçimde burun üzerindeki kalın deri dokusu inceltilerek burun üzerindeki örtünün sıkılaştırılması ve burnun görünüşünün değiştirilmesi sağlanır. Estetik cerrahi açısından devrim niteliğinde olan bu yöntem ile burna şekil verilebileceği gibi özellikle kırklı yaşlarda ortaya çıkan sarkma ve yaşlılık belirtilerinin giderilmesi de mümkün olabilmektedir.

Lazer Destekli Burun Estetiği Nasıl Uygulanır?

Lazer destekli estetik operasyonlar vücudun birçok farklı noktasında son derece etkili olmaktadır. Burun estetiği konusunda ise yeni yeni kullanılmaya başlanan lazer dalgaları sayesinde burun üzerindeki deri inceltilebilir ve gerilebilir. Böylece kemik ve kıkırdak dokular üzerindeki baskı azalır ve dışarıdan daha ince gergin ve zarif bir burun görünümü elde edilmesi sağlanır. Dengeli ve orantılı bir görüntü yaratmak için dolgu yöntemi de uygulanarak estetik tamamlanabilmektedir.

Lazer Destekli Burun Estetiği Hangi Koşullarda Uygulanabilir?

Lazer destekli burun estetiğinde önemli olan burnun dış görünüşün düzeltilmesi olduğundan sağlık nedeni ile gerçekleştirilen burun ameliyatlarında tercih edilen bir yöntem değildir. Kanalların darlığı, kemik düzeltme ameliyatları ve üst solunum yollarını ilgilendiren sorunların giderilmesi için gerçekleştirilen operasyonlarda genel olarak açık ve kapalı olmak üzere klasik burun estetiği ameliyatları tercih edilmektedir. Bunun dışındaki durumlarda ise özellikle daha estetik ve genç bir görünüm elde etmek isteyen hastalar için lazer destekli burun ameliyatları uygulanabilmektedir.

Lazer Destekli Burun Estetiği İle İlgili Diğer Bilgiler?

Lazer destekli burun estetiği son derece hızlı ve acısız bir işlemdir. Yaklaşık otuz dakikada gerçekleştirilen operasyon sonucunda tek seferde gözle görülür değişim yakalanabilmektedir. Lazer operasyonunun ardından burun üzerindeki kalın doku inceltilir ve kısa sürede buruna şekil verilebilir. Estetik cerrahide devrim niteliğinde olan bu uygulama sayesinde ağrılı, acılı ve uzun aylar süren burun ameliyatları artık ortadan kalkıyor. Lazer destekli burun estetiği ile tekrara gerek duymadan burnu şekillendirmek ve cerrahi müdahalenin bütün kötü etkilerinden uzak kalmak mümkün. Deriden kaynaklanan çıkıntı ve kavislerin bu yöntem ile ortadan kaldırılması son derece kolay olmak ile birlikte acısız ve yan etkisiz olması da lazer tedavisinin tercih edilmesinin önde gelen nedenlerinden.

Önceki yazımız olan Burun Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmeli başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 3 =