El Gençleştirme Uygulamaları

Günlük hayatımızda en fazla kullandığımız ve aslında en fazla bakıma ihtiyacı olan organımız ellerimiz… Güneşten korumama, tahrip edici maddeler ile temas etme, yaşlanma ile gelen olumsuzluklar ellerimizde hacim kaybı, yoğun damarlı görünüm, ellerimizin üzerindeki ciltte lekeler ve cilt kalitesinde bozulmalara sebep olur. Eller çoğunlukla günlük hayatın koşuşturmasında ihmal ediliyor ancak düzenli olarak bakımının yapılması önemli bir husustur.

El gençleştirme işlemleri kişiden kişiye göre değişmektedir. Eldeki deformasyon derecesine, kişinin yaşına göre farklı tedaviler uygulanır. Eldeki pürüzlü görünüm ve cilt lekeleri için uygulanan en uygun yöntem lazerli yöntemlerdir. Bu yöntemler ağrı ve acıya sebep olmadan kolaylıkla uygulanabilmektedir. El sırtında meydana gelen kırışıklıklar, aşırı belirginleşen damarlar, taze görüntünün yerini alan kurumuş görüntü… Bu tür sorunlarda dolgu malzemeleri ile uygulamalar yapılabildiği gibi kök hücrelerden elde edilen yağ doku aşılaması da başarılı sonuçlar vermektedir.

El gençleştirme uygulamaları, ellerinde deformasyon meydana gelen her yaştan kişiye uygulanabilmektedir. Bu deformasyonlar günlük el bakımının ihmal edilmesi, sigara kullanımı, yaşlanma belirtileri, eldiven ile kullanılması gereken bazı tahriş edici maddelere direk temas edilmesi gibi sebeplerle meydana gelmektedir.

El gençleştirme için uygulanan yöntemler profesyonel klinik ortamında yapılmalıdır. Lazer ile leke tedavisi ve cilt soyma işlemi yapılabilirken, kimyasal asitler ile de yenileme işlemleri yapılabilmektedir. Yine de en etkili yöntemlerden biri kök hücre tedavisidir.El gençleştirme işlemlerinde de diğer tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi hangi yöntemin uygulanacağı hastanın muayenesinden sonra kişiye göre belirlenir.

el-genclestirme El Gençleştirme Uygulamaları

El gençleştirme uygulamaları fazla ağrılı işlemler değillerdir. Genel anesteziye gerek duyulmaz ancak yağ dokusunun alınacağı yöntemler uygulanacağında lokal anestezi uygulanabilmektedir. İşlem sonrası hasta hafif ağrı kesiciler kullanarak ilk 3 gün atlatılır. Sonrasında herhangi bir ilaç kullanmaya gerek kalmamaktadır.

Uygulama sonrası ilk günlerde ellerde ödem oluşmaktadır. bu sebeple hifif uyuşma ve karıncalanma hissedilebilir. Bu normal bir durumdur. Cilt yenileme işlemi uygulanan durumlarda ise ilk günlerde el üzerinde kabuklanmalar meydana gelir ancak birkaç gün içinde cilt kendini yeniler ve kabuklu görünüm yok olur.

Teknolojinin gelişmesi sayesinde el gençleştirme işlemlerinde radyofrekans, dolgu malzemeleri, infrared cihazlar, IPL, kök hücre, lazer tedavileri uygulanmaktadır.

El estetiği uygulamaları kişinin yaş durumuna göre 3-5 seans uygulanabilir. Seanslar genellikle iki haftada bir, ortalama 45 dakika sürer. Uygulama sonrası hasta 1-2 saat sonra evine, ertesi gün de işine gidebilir.


 

Önceki yazımız olan Saç ekim yöntemleri nelerdir? başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 2 =