Soğuk Lipoliz

Cryo Lipoliz

soguk-lipoliz-huseyinguner Soğuk LipolizGünümüzde bölgesel yağlanma hemen hemen herkesin sorunu. Teknoloji gelişti ve masa başı işler çoğaldı. Hareketsizlik ve sürekli oturma da bölgesel yağlanmanın en temel sebeplerinden birini oluşturuyor. İstenmeyen yağlardan kurtulmada gelinen en son nokta ise soğuk lipoliz (dondurarak zayıflama).

 

  • Soğuk Lipoliz Nedir?

Yağ hücrelerinin dondurulması ile hücrelerin işlevsiz kalmasının ve yok olmasının sağlanmasıdır soğuk lipoliz. Bölgesel olarak uygulanan bu yöntem tamamen kontrollü ve rahat bir uygulamadır.

 

  • Hangi bölgelere uygulanır?

Soğuk lipoliz uygulaması göbek, alt karın (genellikle sezeryan ile doğum yapan kadınlarda görülür), basen, bacak gibi bölgelerde biriken yağ hücrelerini tek seans ile %30-40 oranında azaltır.

 

  • Bu tedavi için uygun adaylar kimlerdir?

Soğuk lipoliz her yaştan kadın – erkek herkese uygulanabilen bir tedavidir. Özellikle yoğun iş temposundan dolayı zamanı olmayan kişiler için oldukça uygundur. Bunun sebebi tek bir seansta acısız, ağrısız istenmeyen yağlardan kurtulunmasını sağlamasıdır.

 

  • Soğuk lipoliz’in avantajları ve tercih edilme sebebi nedir?

Fazla yağlarından kurtulmak isteyen ve kalıcı sonuçlar elde etmek isteyen birçok kişi liposuction’ı tercih etmektedir. Ancak liposuction öncesinde ve sonrası olan bir tedavi şekli. Bu süreçten çekinen kişiler ise soğuk lipoliz’i tercih ediyor. Soğuk lipolizde cerrahi müdahale bulunmuyor ve bu sebeple iyileşme sürecide çok kısa. Tedavinin uygulandığı bölgeden bulunan yağ hücrelerinin hepsi soğuk etkiye aynı tepkiyi verir ve kristalize olurlar. Bu işlemden tüm hücreler etkileneceği için vücutta çökmeler olmaz, orantılı bir incelme meydana gelir.

 

  • Soğuk Lipoliz nasıl etki ediyor?

Cihaz, vakum masajı ile yağ hücrelerinin düşük sıcaklıktaki özel el aparatı kullanılarak emilmesini sağlamaktadır. Bu şekilde yağ hücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilmiş olur. Yağ dokusu önce 40-45 dereceye kadar ısıtılır sonrada hızlı bir şekilde -5 dereceye kadar soğutulur. Bu işlemde yaklaşık 1 saat beklenir, yağ dokuları programlanmış hücre ölümü (apopitozis) sürecine girerler ve yağ hücrelerinin fonksiyonları küçülerek  geri dönüşümsüz olarak yok olur. İşlem yapılan bölgelerde aynı zamanda sıkılaşma da meydana gelir. Bunun sebebi  ani ısı değişimi uygulanmasıdır.

 

  • Soğuk lipoliz kimlere uygulanamaz?

Kriyoglobulinemi hastalarına, Raynaud sendromu olan kişilere ve hamilelere soğuk lipoliz uygulanmaz.

 

  • Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Seans sayısı kişiden kişiye göre uygulama yapılacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Yaklaşık 8-10 seans uygulama yapılabilmektedir. Seansların süresi ise bölgenin kalınlığına göre değişiklik gösterir.Yaklaşık yarım saat sürmektedir.

 

  • Uygulama sırasında acı hissedilir mi?

Tedavi esnasında herhangi bir acı yada ağrı hissedilmez. Uygulama sonrası bölgede hafif bir uyuşma ve kızarıklık meydana gelebilir.

 

  • Soğuk lipoliz ne kadar sonra etkisini gösterir?

Uygulamadan 2 hafta sonra etkisi görülmeye başlar. 2 ay sonunda gözle görülür bir şekilde tedavinin sonuçları farkedilmeye başlanır. 4 ay sonunda ise tam sonucu görebilirsiniz.