Slim Lipo

Slimlipo Nedir?

Slim lipo, lazer lipoliz uygulamalarından biridir. Slim lipo lazer destekli bir vücut şekillendirme yöntemidir. Minima invaziv olarak nitelendirilen slim lipo, lokal anestezi yada sedasyon ile uygulanır. Slim lipo’da kullanılan lazer, yağlara özgü dalga boyuna sahiptir. Yağları eritir ancak damar ve sinirlere zarar vermez.

Slim lipo ile eritilen yağlar vücut tarafından yok edilebileceği gibi, vücut dışına da alınabilir.  Slim liponun, smart lipo’ya göre daha avantajlı olmasının sebebi slimlipo lazer dalga boyu ve enerjisinin cilt üzerinde daha üstün bir sıkılaşma ve germe sağlamasıdır.

Slimlipo da lazer lipoliz gibi lazer ışığının kullanılması ile yağ hücresi zarının patlatılması esasına dayanmaktadır. Slim lipo (laser assisted liposuction), liposculpture (vücut şekillendirme) uygulamalarında devrim niteliğinde yenilikçi bir tekniktir.

Slim lipo uygulamaları, ciltteki gevşeklik ve bölgesel yağlanma tedavilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca slim lipo yüz bölgesinde, karın-basen-bel bölgesinde, kol ve bacaklarda, ayak bileğinden çene bölgesine kadar bir çok bölgede uygulanabilmektedir. Slim lipo yağ hücrelerini parçalayarak sadece yağı yok etmekle kalmaz aynı zamanda cildinizin sıkılaşmasına da yardımcı olur. Bu da cildin daha genç ve taze görünmesini sağlar.

Slim Lipo Hakkında Merak Ettikleriniz

 

  • Slim lipo hangi amaçla kullanılmaktadır?

 

Slimlipo genel olarak üç amaç çerçevesinde kullanılmaktadır;

  1. Vücuda şekil verilmesi: Vücuttaki bölgesel yağların alınması. Genellikle basen, karın, kalça bölgesine uygulanmaktadır.
  2. Cildin sıkılaştırılması: Sarkmış ve gevşeklik meydana gelmiş ciltte genellikle yüz bölgesinde uygulanır.
  3. Terleme tedavisi: Aşırı terleme sorununa bir çözüm olarak koltuk altına uygulanmaktadır.

 

  • Slim lipo’nun avantajları nelerdir?

 

Slimlipo, uygulama esnasında kanama meydana gelmemesi, iyileşme sürecinin çok kısa olması ve oldukça başarılı sonuçlar elde edilmesi sebebiyle oldukça avantajlı ve fazlaca tercih edilen bir uygulamadır. Operasyonun klinik ortamda gerçekleştirilebiliyor olması da diğer bir avantajdır. Hastane ortamında kalma gerekliliği de yoktur.

 

  • Slim lipo nasıl bir uygulamadır?

 

Slim lipo 1-2 milimetrelik kesiler ile uygulanır. Uygulama sonucunda iz görülemeyecek kadar azdır. Uygulama sonrası hemen iş ve sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Sonuçlar ise 2,5-3 ay sonra kendini göstermeye başlayacaktır.

 

  • Slimlipo sonrası nelere dikkat edilmelidir?

 

Lipoliz sonrası cilt tonusunu düzenlemek amacıyla 3deep rf masaj uygulaması önerilmektedir. Bu sonucun daha da mükemmel olmasını sağlayacaktır.

 

  • Tekrar uygulama gerektirir mi?

 

Birçok teknikte olduğu gibi yeme içme alışkanlıkları, hareketsizlik gibi sebepler ile uygulama yapılan bölgelerde tekrar yağlanma meydana gelebilir. Ancak burada oluşan yağ dokuları yeni dokulardır. Yok edilen yağ dokusu geri gelmez.

slim-lipo Slim Lipo