Meme Büyütme

Göğüs Büyütme

meme-buyutme1 Meme Büyütme

Meme Büyütme

Daha büyük göğüsler için NASA teknolojisi devrede

NASA’nın uzayın derinliklerini ölçmek için kullandığı, yazılımlar artık estetik cerrahide de kullanılıyor. Meme büyütme operasyonlarında üç boyutlu ameliyat provası ile hasta, ameliyat sonrası oluşabilecek görüntüsünü bilerek seçimini yapıyor. Lazer ve ultrasonlarla kansız ameliyat şansı ile genel anestezinin gerekmediği teknikler de daha büyük göğüsler arzulayan kadınların hizmetinde. Hastanın kendinden alınan yağ ve kök hücreleriyle protezsiz göğüs büyütmek de artık mümkün.

Kadınlarda meme, güzelliğin ve doğurganlığın sembolü. Kadınların bu en önemli cinsel ve fonksiyonel organı, istenilen şekil ve boyutta olmadığında ise ciddi psikolojik sorunlara yol açabiliyor. Tabii, meme bu derece önemli olunca, onu güzelleştirmek için geliştirilen teknolojilerin de dikkat çekici boyutta olması şaşırtıcı değil. Teknolojinin tüm yeniliklerinden faydalanan meme büyütme operasyonları, bugün geldiğimiz noktada estetik cerrahinin en yüz güldürücü ameliyatlarından biri.

NASA ne kullanıyorsa, estetik cerrahlar da onu kullanıyor.

Göğüs büyütme ameliyatı, protez kullanılarak meme hacminin istenen boyutlara getirilmesi işlemine deniyor. Burada ilk seçenek silikon protez, ancak operasyon kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak da yapılabiliyor. Göğüs büyütme ameliyatı alanında en önemli yenilik, ameliyat öncesinde ameliyat sonrasını gösterebilen üç boyutlu fotoğraflama sistemleri. NASA’nın uzayın derinliklerini ölçmek için kullandığı, yıldızları üç boyutlu konumlandıran bu yazılımlar artık estetik cerrahide kullanılıyor. Hastaya tüm protez alternatifleri ve ameliyat yöntemleri bilgisayarda gösterilerek, sanal ameliyatı yapılıyor ve hasta ameliyat sonrası oluşabilecek gerçek görüntüsünü bilerek seçimini yapıyor. Bu teknoloji protezin boyut, yerleşim ve şeklindeki ufak değişikliklerin meme üzerinde nasıl bir farklılık yaratacağını önceden gösteriyor. Kesinlikle müthiş bir yenilik.

Ameliyattan birkaç saat sonra hastaneden ayrılıyor.

Lazer ışını ya da ses dalgası kullanarak kanamasız ameliyat yapmak da artık mümkün. Ameliyat sonrası kan birikimini engellemek için astronotların uzay yaralanmalarında kendi kanamalarını durduran özel kimyasalları kullanıyoruz. Bunlar ameliyat anı ve sonrasında acıyı da azaltıyor. Anestezi ise artık o kadar ilerledi ki; kişi hiç acı hissetmeden yarı baygın uyurken, olanları hissetmeden biz bir yandan ameliyatı gerçekleştiriyoruz. Bir saat içerisinde hasta uyanıyor. On dakika sonra odasında çayını içip yemeğini yiyebiliyor. Birkaç saat sonra hastaneden ayrılabiliyor. Tüm bunlar müthiş gelişmeler.

Yağ ve kök hücreleriyle, protezsiz göğüs büyütmek mümkün.

Son yıllarda meme büyütme için kullanılmaya başlayan yeni bir yöntem de hastanın bel, karın basen gibi bölgelerinden özel tekniklerle alınan ve hazırlanan yağ ve kök hücrelerinin memeye enjekte edilmesi. Bir taraftan fazla yağlarınızdan kurtulurken diğer taraftan arzuladığınız göğüs şekline kavuşuyorsunuz. Bunun adı, bir taşla iki kuş vurmaktır.

3D vectralkompütür yazılımlarıyla sanal ameliyat.

Protez, kas altına ya da kas üstüne koyulabilir. Ya da protezin üst kısmı kas arkasına, alt kısmının kas önüne yerleştirilebilir. İsteğe göre, damla şeklinde ya da yuvarlak olabilir. 3D vectralkompütür yazılımlarıyla hastalara sanal ameliyat ortamında teknikler arasındaki farkı gösteriyoruz.

Kanser riski ve emzirme problemleri oluşmuyor.

Meme protezlerin dışı silikondan yapılmıştır. İçi kabaca tuzlu su veya yoğunlaştırılmış jel olmak üzere iki madde ile doludur. Bu protez çeşitlerinin hepsi de ABD’de FDA (Food and Drug Administration) yani ilaç dairesince kullanımına izin verilen ve Sağlık Bakanlığımızın onayladığı ürünlerdir. Bu protezlerin kansere sebep olmadığı biliniyor. Teşhis veya tarama amacıyla yapılacak mamografi ve meme ultrasonografi sonuçlarını etkilemiyor. Emzirmeye ve süt vermeye de engel olmuyor.