Lazer Lipoliz

Lazer Lipo

huseyin_guner-lazer_lipoliz-slim_lipo-smart_lipo-212x300 Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz

Lazer lipoliz belli bölgelerde rahatsız edici yağların yok edilmesinde çok başarılı, etkili yenilikçi cerrahi girişim yöntemidir. Lazer enerjisi ile deri altındaki yağ hücreleri sıvı hale getirilerek vücut’dan atılmasıdır. Lazer lipoliz uygulanırken lazerin etkisi ile vücutda da kollejan bir yapı oluşmakta ve böylelikle deri gerilmekte ve sıkılaşmaktadır.

Lazerlipoliz uygulanacak bölgeye göre, doktorunuzun belirlediği ve sizin için en uygun olabilecek; lokal – sedasyon veya genel anestezi ile yapılabilmektedir. Bu yöntemin sizin için uygun olabileceğine estetik cerrahi uzmanınız ile mutlaka karar vererek uygun ameliyathane koşullarında yaptırmalısınız.

İşlem öncesi gerekli muayeneler ve görüşmeler tamamlanmalıdır. Bu uygulama bölgesel anestezi ile uygulandıysa işlem sonrası 2 saat sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygulanacak bölgeye bağlı genel anestezi ile uygulandıysa ertesi gün normal hayatınıza devam edebilmektesiniz. Uygulama sonrası 1-2 hafta spor veya aşırı spor aktivitelerinden uzak durmanız, doktorunuzun sizin için planlamış olduğu tavsiyeler uyulması sizin iyileşme süreciniz için en önemlisidir.

Lazer Lipoliz Hakkında Merak Edilenler:

1- Hangi bölgelere uygulanır?

Lazer lipoliz vücudumuzda yağ dokusu olan her bölgeye uygulanır ve vücusumuzun hemen her bölgesinde yağ bulunmaktadır. Bu sebeple yüz bölgemizden ayaklarımıza kadar birçok bölgeye uygulanabilmektedir.

2-Hangi amaçlar için kullanılır?

Lazer lipoliz ile yağ hücreleri yok edilmektedir. Bu şekilde hem incelme sağlanırken hem de ciltte sıkılaşma etkisi de görülür. Ayrıca lazer lipoliz, koltukaltı bölgesinde terleme tedavisi için de kullanılmaktadır. Lazer lipoliz birçok alanda rahatlıkla uygulanabilen bir uygulamadır.

3-Nasıl uygulanır?

Lazerlipoliz, kısaca liposuction uygulamasının lazer aracılığı ile yapılmasıdır. Liposuctionda yağ dokusu vakumlanırken, lazer lipolizde lazer ışınları ile yağ hücreleri parçalanmaktadır. Buradaki en büyük fark liposuction uygulamasının aksine kesi yapılmamaktadır. Yani uygulama ameliyatsız yöntemlerden biridir.

lazer-lipoliz Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz

4- Cihazları nasıl çalışır?

Genel olarak lazer cihazlarının farklı dalga boyları vardır. Uygulama yapılacak işleme ve bölgeye göre gerekli ayarlamalar yapılır. Lazerlipoliz cihazları, lazer ışınları ile yağ hücresinin yok edilmesi prensibine dayanır. Lazer lipoliz ile yağ hücreleri yok edilse de uygulama sonrası dikkat edilmez ise yağ hücreleri yeniden oluşabilir.

 

5- Lazer lipoliz ile terleme tedavisi nasıl yapılır?

Ter bezleri temelde yağ hücreleri ile aynı özellikler taşır. Bu da lipolizin terleme tedavisi için de kullanılmasını sağlar.

6- Uygulama esnasında nelere dikkat edilmelidir?

Lazer lipoliz uygulaması, küçük çaplı bir cerrahi işlemdir. Genellikle lokal anestezi ile uygulama yapılır ancak duruma göre genel anestezi de tercih edilebilir.

7- Uygulaması sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Lazerlipoliz çok hızlı uygulanan ve  konforlu bir uygulamadır. Liposuction gibi uzun süre korse kullanımı gerektirmemektedir. Hastalarda hareket kısıtlılığı ve ve uzun iyileşme süreçleri olmadığı için liposuction a oranla daha fazla tercih edilmektedir. İşlem sırasında kanama olmadığı için iyileşme süreci de oldukça kısa olmaktadır.

8- Kimlere uygulanabilir?

Lazerlipoliz kronik karaciğer rahatsızlığı olan hastalarda uygulanmamaktadır. Uygulama ile parçalanan yağ hücreleri karaciğer tarafından atılacağı için karaciğer hastalığı olan kişiler lazer lipoliz yaptıramazlar. Bunu dışında 18 yaşını doldurmuş ve yağ birikmesi olan kişilere rahatlıkla lazer lipoliz uygulanabilmektedir.

Slım Lıpo
Vaser Liposuction
Smart Lıpo