Lazer Epilasyon

MaxR Lazer Epilasyon

lazer-epilasyon-hguner Lazer Epilasyon60’ lı yıllarda geliştirilen lazer cihazı o yıllarda endüstriyel ve askeri amaçlı kullanıldı. Uzun yıllar sonrası yapılan yenilikler ve buluşlarla endüstriyel, tıp ve sağlık alanında oluşan teknolojik gelişmeler ve yeniliklerle günümüzde olağanüstü ve memnuniyeti yüksek uygulamalarda kullanılmaktadır. Lazer epilasyon uygulamaları 90’lı yıllarda faaliyete geçmiş ve günümüze birçok yeniliklerle gelmiştir.

Lazer Epilasyon Hakkında Merak Ettikleriniz

Lazer epilasyon uygulaması ile amaçlanan asıl hedef kıl kökünü yok etmektir. Vücuttaki istenmeyen tüylerden ağrısız, ciltde leke ve yanık olamadan, kalıcı olarak teknolojinin yenilikleri ile çözüm bulmak, özellikle çok kısa sürede ve birkaç seansla kurtulmak mümkün… Kadınlar kadar erkekler için de istenmeyen tüyler rahatsız  edici olmaktadır.

 

  • Erkeklerde Lazer Epilasyon yaptırabilir mi?

Tabiiki. Erkekler özellikle göğüs, sırt, koltuk altı, ense, elmacık kemiklerindeki kıllardan sıklıkla rahatsızlık duyarak müracaat etmektedir. İstenmeyen tüylerden kalıcı kurtulmak isteyen bayan ve erkekler için kesin ve vazgeçilmez çözüm Lazer epilasyon olmuştur.

 

  • Lazer epilasyon nasıl bir uygulamadır?

Lazer epilasyonun kısa süredeki etkisi nedeni ile de memnuniyeti oldukça yüksektir. Kıl rengindeki melanin de lazer emilerek kıl köküne ulaşarak kıl kökünde tahribat oluşturur. Birçok epilasyon lazer teknolojisi vardır. Her lazer teknolojisinin uygulanacak bölgeye ve cilt tipine göre kullanılması ile fayda sağlanabilir. Fakat uygunluğu  uzmanınıza danışılarak netlik kazanır.

Lazer ışınlarının belli bir dalga boyutunda pigmentlerden emilerek aktarılması ve enerjinin kıl köküne ulaşması ile kıl folikülleri zarara uğratır. Ten rengi, kıl yapısı ve uygulama alanındaki genişlik hepsi önemli faktörlerdir. Tüm bunlar dikkate alınarak kesin ve istenilen sonuç elde edilir. Örneğin, Max R lazer epilasyon teknolojisi geniş spotları sayesinde geniş alanlarda diğer lazer teknolojilerine oranla hızlı uygulanır olması en önemli faktördür. Geniş spot boyutu kıl kökünün derinliğine ulaştığından kesin ve güvenli sonuç elde edilir.

 

  • Lazer epilasyonda nelere dikkat edilmelidir?

max-r Lazer EpilasyonLazer epilasyonu yaptırmaya karar verdiğinizde öncelikle alanında uzman bir merkez bulmalısınız. En önemli aşama budur. Uzman olmayan, özensiz, tecrübesiz bir merkeze gitmeniz istemeyeceğiniz kötü sonuçlara sebep olabilir. Örneğin cildinizde yanık izleri yada lekeler oluşabilir ki böyle bir durumla karşılaşmayı kimse istemez. Seçtiğiniz klinik kadar uygulamayı yapacak uzmanın da tecrübeli olması çok önemlidir. Doktor seçiminizi de yaptığınızda doktorunuz sizin için en uygun planlamayı yapacaktır.

 

  • Lazer Epilasyon için uygun olmayan adaylar kimlerdir?

Lazer epilasyon için en önemli kriter tüylerinizin koyu renkli olmasıdır. açık renkli yani pigmenti az olan tüyler lazer ışığından etkilenmemektedir. Ayrıca bu uygulama için 12 yaşından büyük olunması gerekmektedir.

 

  • Lazer Epilasyon hangi bölgelere uygulanmaktadır?

 

Lazer epilasyon göz kapakları dışında tüm bölgelere uygulanabilmektedir. Uygulama esnasında özel gözlüklerin takılması gerekmektedir.

 

  • Lazer epilasyon nekadar sürmektedir?

 

Seans süreleri uygulama yapılan bölgeye göre değişiklik gösterir. Yüz bölgesinde 5-10 dakikalık işlemler yapılırken bacak bölgesinde 1 saate kadar uzayabilir. Gerekli görülmesi halinde bikaç seans uygulama yapılır. Uygulama sırasında çok fazla acı hissedilmez.

 

  • Lazer epilasyon sonrası iyileşme süreci

 

Uygulama sonrası cilt tipine göre 5 – 10 dakika ya da yarım saat kadar süren geçici kızarıklık olabilir. Lazer epilasyonda soğutma sistemi olmayan eski model epilasyon cihazlarında ciltte yanık ve sonrasında leke izi kalma ihtimali her zaman mevcuttur. Soğutma sistemli lazerde ise cildin ısınmasına fırsat verilmediğinden uygulama sonrası yanık riski çok daha azdır.