Kaş Estetiği

Kaş Estetiği Operasyonları

kaş-estetiği Kaş Estetiği

Yüzümüz özellikle kaşlarımız ifademizi belirler. Bakışımız ve yüz mimiklerimiz bizi olmadığımız bir halde yansıtabilir. Yüzdeki ifadeyi en çok etkileyen faktör kaşlarımızın şekli ve yapısıdır. Kaş şekli kişinin sinirli, yorgun, üzgün, şaşkın gibi görünmesini sağlar. Yüzü mutlu ya da mutsuz ifadeye yönlendiren kaşlardır. Bu sebeple kaşlar yüzümüzde çok önemlidir.

Yılların geçip gitmesi, yaşlanmanın da etkisi ile kaş dokusu esner. Kaşlardaki sarkma ve düşmeden dolayı yüzümüz; yorgun bir ifadeye bürünür. Ağlamalı bakış ifadesinin değişmesini sağlayan, kaşların estetik ameliyatlarına kaş asma ve kaş estetiği ameliyatları denilmektedir.

kas-estetigi Kaş EstetiğiKaş estetiği ile yapılan işlem temelde kaş kaldırma operasyonudur. Muayene sırasında hasta ihtiyaçları dikkate alınmalı ve ameliyat esnasında doğal ve profesyonel sonuç için hangi yöntem uygulanmalı ise ona göre planlanmalıdır. Cerrahınızla karşılıklı konuşarak en uygun yönteme karar verildikten sonra ameliyat programına geçilmelidir. Her insanın yüz şekli farklıdır. Buna bağlı her yüze aynı yöntemler uygulanamaz. Genç hastalarda kaş asma ameliyatı çok başarılı sonuçlar vermektedir.

Kaş estetiği her yüz yapısına göre farklı olmaktadır. Standart bir kaş yapısı olamaz. Her insan da yüz ovalı, yüz ifadeleri farklılıklar göstermekte ve buna bağlı olarak da kaş şekli de oldukça önem kazanmaktadır. Kaş Estetiği operasyonlarında birden fazla methot izlenerek her hastada duruş ve yüz ifadelerine ihtiyaca ve yaşa bağlı olarak uygulanabilecek yöntemler farklılıklar göstermektedir.

Kaş Kaldırma Teknikleri

Kaş kaldırma uygulamalarında farklı teknikler uygulanmaktadır. Botoks ile kaş kaldırma, askılama ile kaş kaldırma, endoskopik kaş kaldırma bu tekniklerden bazılarıdır.

Kaş Estetiği nasıl bir ameliyattır?

Kaş estetiği ameliyatları ortalama 1 saat kadar sürmektedir. Ameliyattan kısa bir süre sonra evinize dönebilirsiniz, hastanede yatmanız gerekmez. Genel veya lokal anestezi ile yapılabilir. Steril ameliyathane koşullarında estetik cerrahlar tarafından uygulanmaktadır. 2-3 gün morarma ve ödem olabilir. Kaş asma, kaş estetiği ameliyatlarında çoğu zaman kombine ameliyatlarla desteklenmektedir. Bunlar tamamen hastanın uygunluğu ihtiyaçlarına yeterli gelebilecek ve başarılı sonuçlar elde edilebilecek nitelikte olmalıdır. Kaş estetiği ameliyatında çatık kaş çizgisi, kaş çevresindeki ciltte gevşeme, ince yada derinleşen çizgiler ve sarkma varsa bu problemlere de müdahale edilir.

Kaş Estetiği için uygun adaylar kimlerdir?

Kaş Estetiği genellikle ilerleyen yaşlarda ihtiyaç duyulan bir operasyondur. Bu sebeple genellikle kaş estetiği uygulanan kişiler 40 yaş üzerindeki kişilerdir. Kadın erkek herkese uygulanabilmektedir. Kişinin başka bir sağlık problemi yoksa rahatlıkla uygulama yapılabilir. Çoğunlukla alın germe ameliyatı (alın estetiği)  ile kombinlenerek uygulanmaktadır. Gözlerin üzerine doğru sarkmaya başlayan kaşlar kaldırılarak eski yerine yani olması gereken yere getirilir.