Endoskopik Yüz Germe

Yüz Germe Estetiği

endoskopik-yuz-germe-216x300 Endoskopik Yüz Germe

Endoskopik Yüz Germe

Endoskopik Yüz Estetiği Nedir ?

Ciltte birkaç bölgeden küçük delikler açıldıktan sonra bu deliklerden girerek kamera yardımıyla cerrahi olarak alın, kaş, orta yüz ve boyun bölgesinde gerçekleştirilen germe işlemleridir.

Endoskopik Yüz Estetiğinin Avantajarı Nelerdir ?

Bu işlemdeki kesiler klasik yüz germe işlemlerinden daha küçük olduğu için iz problemi minimaldir. Gene, kesilerin küçük olması iyileşme sürecinin daha hızlı olmasına, ameliyat sonra erken günlerde ağrı ve hassasiyetin az olmasına yol açar. Ancak kemik zarı altında çalışılan bölgelerde daha uzun süren şişlikler olabilir. 

Endoskopik Yüz Estetiği Kime ve Nasıl Uygulanır?

Genellikle 30-40 lı yaşlarda alın ve orta yüz gibi izole bölgelerde yaşlanmanın olduğu diğer bölgelerin daha genç olduğu kişilerde tercih edilebilir ancak son yıllarda gelişen ultrasound ve radyofrekans yöntemleri diğer medikal tedavilerle kombine edilerek bu durumların ameliyatsız olarak tedavi edilmesini sağlayabilmektedir. Endoskopik yüz germelerde, saçın içinde kalan 3-4 adet küçük kesilerle işlem yapılır. Bu kesiden sokulan ince optik özellikte bir alet içerde yapılacak işlemleri büyük bir kesi olmadan görmemizi sağlar. Bir kesiden optik sistem sokulurken, diğer kesilerden sokulan aletler kesme, ayırma ve asma işlemlerinin yapılmasını sağlar. Genel veya sedasyon lokal anestezi altında uygulanır. Aynı gün veya ertesi gün taburcu olunabilir.

Endoskopik Yüz Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır ?

Kesi küçük olduğu için daha rahat bir ameliyat sonrası söz konusudur. Ancak, sanıldığının aksine şişlik endoskopik ameliyatlarda daha fazladır. Nedeni, ameliyatın genellikle kemik zarının altında diseksiyon ile gerçekleştirilmesi ve ameliyatın kapalı bir alanda olması nedeniyle ödemin daha çok olması ve daha yavaş geçmesidir.

Endoskopik Yüz Estetiği Sonuçları Nasıldır ?

Deri fazlalığının olmadığı durumlarda, gevşeklik ve sarkmanın giderilmesinde etkilidir. Doğru diseksiyon ve dokuların tespiti yapılmazsa, sonuçlar uzun etkili olmaz. Endoskopik yüz cerrahisinin önemli yararlarından biri de, iz dışında, klasik yüz germe ameliyatlarında pek etkili olunamayan, orta yüz gibi bölgelerde, etkin girişimler yapılmasını sağlamasıdır.