Elmacık Kemiği Estetiği

Elmacık Kemiği

elmacik-kemigi-operasyonlari Elmacık Kemiği EstetiğiYüzümüze genç görünümü veren elmacık kemiği ve çene arasındaki üçgen alandır. İlerleyen yaş ile birlikte bu bölgede gevşemeler meydana gelir ve üçgen görünüm kareye dönüştürmektedir.

İfadenin bozulması ile, yaşlı bir yüze, hoş olmayan yüz ifadelerine bürünmüş olursunuz. Zamanın ilerlemesi ve yaşlanma ile birlikte elmacık kemikleri belirginliğini kaybeder ve elmacık kemiği estetiği ameliyatı ihtiyacı ortaya çıkar.

Elmacık Kemiği Estetiği Hakkında Merak Ettikleriniz

Her ne kadar elmacık kemiği estetiği ameliyatı desekte ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler mevcut. Bildiğiniz gibi artık teknoloji ve tıptaki ilerlemeler sayesinde ameliyatsız estetik oldukça revaçta ve bu elmacık kemiği estetiği için de geçerli. Hatta gerekli görüldüğünde ameliyatlı ve ameliyatsız teknikler kombinlenerek istenilen sonucun elde edilmesi daha da kolaylaşmıştır. İstenilen sonuçların alınması ise hasta memnuniyeti ve başarı ile doğru orantılıdır.

Bizim toplumumuzda kişilerin elmacık kemikleri genellikle zayıf bir yapıya sahiptir. Güzellik kriterleri incelendiğinde, elmacık kemiklerinin belirgin olması gerektiği görülür. Bu yapı şekli kişilere kuvvetli ve yaşlanması daha geç olan bir yüz yapısı vermektedir. Bu nedenle elmacık kemiklerinin büyütülmesi gerekir.

Yüzdeki bu ifadenin bozulması, kişinin yaşlı bir yüze geçtiğinin belirtisidir. Elmacık kemiği estetiği ile kemik büyütülmesi iki farklı amaçla yapılabilir. Bunlardan biri elmacık kemiklerinden yapıdan dolayı belirgin olmaması, diğeri ise yaşın etkisiyle yüz dokularındaki değişimdir. Kişinin durumuna göre farklı büyütme teknikleri kullanılarak, elmacık kemikleri büyütülür. Kişilerin bazısında elmacık kemiğinde, bazısında alt çene ucunda sorunlar olabilir. Bu sorunların giderilmesi için, çoğunlukla yüz protezleri kullanılır. Bu protezler yüzde bulunan kemikleri büyütmek için kullanılır. Kemiklerin üzerine eklenerek kullanılır. Burada yetersiz kalan elmacık kemiklerini daha çıkık bir hale getirmek ve büyütmek, küçük olan çeneyi biraz daha büyütmek için yüz protezleri kullanılır. Bunun yanında alt çene ucundaki sorunları gidermek için, değişik teknikler kullanılır. Elmacık kemiği estetiği uygun planlama ve uygun zamanda yapılırsa, mükemmel sonuçlar alınır. Gerektiğinde Çene estetiği operasyonu ile birlikte uygulanabilir.

elmacik-kemigi-estetigi Elmacık Kemiği EstetiğiElmacık kemiği estetiğinde uygulanan ameliyatsız yöntemleri ise dolgu tekniklerinden oluşmaktadır. Elmacık kemikleri üzerine konumlandırılacak ve yüze ahenk verecek materyaller kullanılır. Bunlardan birisi kişinin kendi karın, basen yada uyluk bölgelerinden alınan yağların yüzdeki yumuşak dokulara doldurulması işlemidir. Oldukça fazla tercih edilen bir tekniktir. Operasyonda ağız içerisinden bir kesi açılır ve dolgu malzemesi elmacık kemiklerine konumlandırılır.


Bu sayede elmacık kemiklerinin çökük ve güçsüz görünmesinin önüne geçilmektedir. Elmacık kemiği operasyonları genellikle 15 dakika ile 60 dakika arasında değişen sürelerde zaman almaktadır. Başka operasyonlar ile kombinlenecek ise (örneğin çene estetiği gibi) daha uzun sürebilmektedir.

Dolgu için kullanılan bir diğer yöntem ise hyalüronik asit içerikli dolgulardır. Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi ve yüz hatlarının dolgunlaştırılması ve hacimlendirilmesi açısından etkilidir. Bu teknik ile cilt daha ışıltılı ve yenilenmiş görünür.