Lazerle Cilt Yenileme

Co2 Fraksiyonel Lazer

CO2-fraksiyonel-lazer Co2 Fraksiyonel LazerCo2 fraksiyonel lazer uygulaması dünyada olduğu gibi ülkemizde de altın standart lazerle cilt yenileme yöntemi olarak da nitelendirilmektedir. FDA onaylı olması da güvenle uygulanabilir olmasını yenilemektedir. Cilt yenilenmesi. Akne izleri, gözenek, kırışıklık ve lezyonların tedavisinde etkilidir. Lazer uygulamalarında teknolojide gelinen son nokta olarak da bilinmektedir.

Dış görünümümüze özellikle yüzümüzün görünümüne önem veririz. Problemsiz doğal görünümlü pürüzsüz cilde sahip olmayı kim istemez. Fakat akne izleri, yara ve yanık izleri, çatlak ve kırışıklıklar güzelliğimizi etkiler. Buda hepimizi mutsuz eder. Çevresel faktörler, havadaki zararlı maddeler, güneş cildimizi olumsuz şekilde etkiler. Co2 Lazer ciltte diğer lazer uygulamalarının tersine, kan damarlarındaki hasara uğrayan bölgelerin hemen bitişiğindeki hasar görmeyen bölgeleri uyararak hasarlı bölgelere yönlendirir. Bu esnada cilt altında onarım başlar. Cilt üzerinde fark edilemeyen onarım işlemi kısa sürede çözülerek kişiler normal yaşantılarına devam edebilmektedir.

Daha önceki lazer uygulamalarındaki dalga boyunun kısa olması sebebi ile beklenilen ve istenilen sonuçlar elde edilemediğinden istenilen sonuçlar ve beklenilen sonuca varılamıyordu.  Co2 fraksiyonel lazer dünyada çokça konuşulan adını başarı ile yazdırmış lazer yöntemi olmayı başarmıştır. Bu uygulama esnasında cilt altındaki ulaşılan dalga boyu bilinmekte ve de bilinmenin de etkisi ile kesin sonuçlar elde edilebilmektedir. Dalga boyunun derin olması, etkisi artırmakta ve beklenilen kesin sonuçlar elde edilebilmektedir. Uygulama sonrası iyileşme süreci oldukça kısa  ve yüksektir. Öncelikle cilt yenileme ve geçleştirme tedavisinde etkilidir. Ayrıca göz kapakları, dekolte bölgesi, yüz, boyun bölgesi, el üstündeki kırışıklık ve çizgiler de başarı ile uygulanır, bu işleme halk dilinde lazerle cilt yenileme işlemide denilmektedir.

Ağırlıklı olarak oluşmuş akne izleri ve akne izleri sonrası oluşan çukurlar, yanık izleri, yara izleri, deri yüzeyindeki çatlak tedavisinde, ciltteki gözeneklerin tedavisinde, el , ayak ve genital bölge siğil tedavisinde, benlerin tedavisinde, göz kapaklarındaki plakların tedavisinde başarılı ve etkileyici, muhteşem ve yüz güldüren sonuçlar elde edilmesini sağlamıştır.

co2_laser1-300x220 Co2 Fraksiyonel LazerCO2 lazer kontrol edilebilir ve güvenli bir metottur. CO2 lazerin dalga boyu suda 13 kat daha hızlı emilmektedir. Dokudaki suyun hızlı emilmesini sağladığı için oluşan hasar ciltte kalıcı olmamaktadır.

Fraksiyonel lazer ise cildin hem üst tabakasına hem de alt tabakasına etki eden bir sistemdir. Fraksiyonel lazer de bir tür CO2 lazerdir. Fraksiyonel lazer de mikro kanallar açılarak tedavi sağlanır.İşlem sonrası bir yıl boyunca kollajen liflerin yeniden oluşması ve yapılanması devam etmektedir.

 

  • Uygulama sonrası nasıldır?

 

Uygulama sırasında anestezi gerekmez, ağrı yada sızı hissedilmez. Sadece hafif bir yanma hissi duyulur ancak bu normal bir durumdur. İşlem bittikten sonra bölgede kızarıklık meydana gelecektir. Ancak bu durumda gün içerisinde en geç ertesi gün etkisini kaybeder. Kızarıklık geçtikten sonra kabuklanma görülebilir, bu da yaklaşık 4-5 gün içerisinde geçecektir. Tedavi genellikle 4-6 seans uygulanabilir. Seanslar arasında ise en az üç dört hafta olması gerekir.

 

  • Fraksiyonel Lazer ile Sivilce İzlerinin Giderilmesi

 

Sivilceler geçtikten sonra geriye kalan izlerin en aza indirilmesini sağlayan bir yöntemdir fraksiyonel lazer. Ortalama 6 seansta sivilce izleri gözle görülür oranda azalacaktır.Seans süreleri sayısı kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir.Uygulama ardından kısa süreli kızarıklık meydana gelir. günlük yaşama hemen geri dönülebilmesi açısından fazlaca tercih edilmektedir.

 

  • Fraksiyonel Lazer ile ameliyat, yara yada yanık izlerinin giderilmesi

 

Fraksiyonel lazer ile deride yer alan kabarık izler hafifletilerek görünümü en aza indirilir. İzlerin tamamen yok edilmesinin henüz tıpta bir yöntemi yoktur. Sadece görünümü azaltılabilmektedir. Ancak Fraksiyonel lazer bu konuda oldukça etkilidir ve görünümü mümkün olduğunca düzeltir.

  • Fraksiyonel Lazer ile kırışıklık tedavisi ve yüz gençleştirme

Cildin daha parlak ve canlı hale gelmesini sağlar. Fraksiyonel lazer kırışıklık tedavisinde  oldukça etkili bir yöntemdir.

  • Fraksiyonel Lazer ile gerçekleştirilen diğer uygulamalar
  1. El Gençleştirme
  2. Lazerle Ben Tedavisi
  3. Lazerle Leke Tedavisi
  4. Yaşlılık Lezyonlarının Tedavisi
  5. Lazerle Çatlak Tedavisi