Burun Estetiği

Burun Estetiği Ameliyatı

burun-estetigi

burun estetiği

Burun estetiği estetik ameliyatlar arasında dünyada da ilk sıralarda yer almaktadır. Yüz bölgesi en çok dikkat ettiğimiz ve önemle takıldığımız bir bölgedir. Burun şekil bozukluğu ameliyatları yüz tamamlayıcı ameliyatların başında gelir ve sıklıkla tercih edilir.

Rinoplasti ameliyatları uygulanacak kişilerde; burun büyüklüğü yüz yapısına göre burun büyük ise, burun sırtında çıkıntı veya çöküntü varsa, burun delikleri büyük veya asimetrik ise, burunda eğrilik var ise, burun ucunda düşüklük var ise, burun estetiği ameliyatı yapılabilir. Ameliyat kararınızı verdiyseniz, Plastik cerrahi uzmanına başvurup gerekli muayeneler olunmalı ameliyatınız hakkındaki sorularınızı sorarak ameliyat kararınızı netleştirmelisiniz.

Ameliyat burun şekline göre yaklaşık 2-3 saat kadar sürmekte ve genel anestezi ile yapılmaktadır. Ameliyat günü hafif ağrılı olabilir . Fakat 2-3 gün den sonra daha rahat edeceksiniz 1 hafta sonrasında burun şeklini sağlayacak olan bandajlarda çıkarıldığında çok daha rahat olacaksınız.

Burun ve çevresinde ödem ve şişlikler zamanla azalacak ortalama 3-6 ay arasında tam şeklini almaktadır. Burun estetiği ameliyatı 10 yıl öncesine göre çok daha kolay olmakta ve hastalar bu süreci kolay bir şekilde atlatmaktadır. Önceki yıllarda burun içine ameliyat sonrası kanama veya sızıntı olabileceğinden konulan tamponlar ameliyatın en zor süreci idi. Fakat artık bu tamponlar kullanılmıyor Bunun yerine ameliyat sonrası burun içine slikon yapraklar konuluyor Bunlar ertesi gün çok rahat bir şekilde çıkarılıyor.

 

 

 Rinoplasti


Ameliyatsız Burun Estetiği


Lazer Rinoplasti