Smartlipo nedir?

Smartlipo, birikmiş fazla yağ dokusunun yok edilmesini hedefleyen yenilikçi bir yağ lazer sistemidir. Smartlipo aslında lazer lipoliz yöntemlerinden biridir. Smartlipo’da slimlipo gibi lazer uygulanan tekniklerdendir ancak uygulanan lazer’de watt cinsinden farklılıklar vardır.

Smartlipo geleneksel liposuction operasyonlarındaki gibi yağ dokusuna ve cilt yüzeyine mekanik travma oluşturmaz, yağ hücresinin dış memranı parçalanır, yağlar lenfatik sislemlerle emilerek kalıcı olarak yok edilmektedir. Deri içerisinde bulunan fibroblastlar uyarıldığından uygulamayı takip eden birkaç gün sonrasında deride sıkılaşma da meydana gelir.

Smartlipo Uygulamaları

Smartlipo vücudunuzda biriken fazla yağlardan kurtulmanızı sağlar. Kollarda, yüzde, gıdı bölgesinde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Basenlerde, kalçada, diz etrafı ve içlerinde, üst kollarda, yanaklarda, boyunda, özellikle bacak içindeki gevşek ve sarkık bölgelerde, meme büyümesi görülen kişilerde uygulanabilmektedir. Geleneksel liposuctiona göre daha fazla tercih edilmektedir. Bunun sebebi iyileşme sürecinin kısa olması ve ağrı – sızı hissedilmemesidir.

Smartlipo cerrahi müdahale gerektirmeyen bir uygulamadır. Lokal anestezi ile uygulanır bu sebeple de acı, ağrı, sızı hissedilmez. Cerrahi müdahale olmayacağı için kanama, morarma, kesi, iz yada şekil bozukluğu da olmayacaktır. Diğer uygulamalara özellikle de liposuction  ameliyatına göre oldukça rahat ve konforlu bir uygulamadır. Bitmek bilmeyen uzun seanslara da gerek yoktur. Bir bölge için tek seans yeterlidir. Uygulama sonrası korse yada bandaj’da kullanmanızı gerektirmez.

Smart lipo lokal anestezi ile uygulandığı için işlem boyunca ağrı duyulmaz. Sadece hafif bir dokunma (lastik çarpması gibi) hissedilir. Uygulama sonrası yaklaşık olarak 12 saat sonra lokal anestezinin etkisi tamamen kaybolur. Anestezinin etkisi geçtiğinde dahi birçok hasta ağrı kesiciye ihtiyaç duymamaktadır.

Seanslar yüz gibi küçük bölgelerde yaklaşık 45 dakika sürmektedir ancak daha büyük bölgelerde daha uzun sürebilmektedir. Uygulama süresi uygulama yapılacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir.
Smartlipo, sadece yağ hücreleri üzerinde etkili olan bir lazer uygulamasıdır. Bu sebeple son derece güvenli bir uygulamadır. Bununla birlikte Smart lipo lazer cihazı ve uygulaması FDA (Amerikan sağlık örgütü) tarafından onaylıdır.

Uygulama sonrası iyileşme süresi bir haftaya kadardır. Fakat bu süre içerisinde sosyal aktivitelerinize ve çalışma hayatınıza geri dönebilirsiniz.


Önceki yazımız olan Lazer Lipoliz Avantajları başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Smartlipo nedir?” için 2 yorum

 • 24 Mayıs 2016 tarihinde, saat 05:07
  Permalink

  Merhaba Hüseyin bey internette okudum yazınızı asimetrik göğüse ameliyatsız küçültme yapıyomusunuz ben sağ göğsüme istiyorum sadece, randevu almak istiyorum sizden atayabilirler mi beni

  Yanıtla
 • 22 Ocak 2017 tarihinde, saat 20:06
  Permalink

  Hocam, smart lipo erkeklere uygulanır mı ?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 6 =