Saç ekimi ve FUE Yöntemi

Yaklaşık on yıllık bir geçmişi olan Fue yöntemi ile saç ekiminde saç kökleri tek tek alınır ve saç ekimi için hazır hale getirilir. Fue Yöntemi (Foliküler Ünite Ekstrasyonu) herhangi bir cerrahi müdahale olmaksızın gerçekleştirilir.

Genellikle saçın arka kısmından saç kökleri teker teker alınır ve saç dökülmesi görülen kısıma ekilir. Dikiş atılmayan fue yönteminde yaklaşık 3000-3500 saç ekilebilmektedir. Fue saç ekiminde operasyonun başarılı olması için ekim yapılacak alanın cm²’deki kök yoğunluğunun çok iyi hesaplanması gerekir. Bu da alanında uzman bir klinik ve tecrübe ile mümkündür.

fue-yöntemi Saç ekimi ve FUE Yöntemi

Kesi ve dikiş olmadığı için bu yöntem diğer yöntemlere oranla çok daha fazla tercih edilmektedir.  İyileşme süreci kısadır ve operasyon sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Operasyon sırasında lokal anestezi uygulanır ve seanslarda acı ve ağrı hissedilmez. Alanında uzman doktorlarca hastane ortamında yapılması gereken saç ekimi uygulaması yaklaşık 4,5- 5 saat sürmektedir.

FUE saç ekimi sonrasında 1 günlük dinlenme sonrasında ertesi günü kişi iş ve sosyal hayatına geri dönebilir. Ekim yapılan saçlar ise operasyondan sonraki 3. ayı takiben çıkmaya başlar. Saçların tamamının çıkması ve istenilen sonuca ulaşılması 9 ay ile 1 sene arasında değişmektedir.

Günümüzde FUE tekniği ile saç ekimi motorlu ve motorsuz şekilde yapılabilmektedir ancak hem zamandan tasarruf etmek hemde daha sık aralıklarla saç ekimi yapılabilmesi açısından motorlu sistem daha fazla tercih edilmektedir. Fue motoru ile çoklu kökleri (2,3 yada 4’lü kökler) greftleri parçalama oranının daha az olması sayesinde bütünlüğü koruma başarısı daha fazladır.


Önceki yazımız olan El Gençleştirme Uygulamaları başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 5 =