Rinoplasti nedir?

Rinoplasti, estetik ya da sağlık problemleri sebebiyle gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatıdır. Günümüzde kadın ve erkekler tarafından oldukça fazla tercih edilen rinoplasti ameliyatı,rahat nefes alamama, burun kemiğinde eğrilik, burunda şekil bozukluğu vb. sebeplerden dolayı uygulanmaktadır. Rinoplastinin asıl amacı burundaki problemin giderilmesi ve yüz ile uyumlu hale getirilmesidir. Bu işlem yüzünüzün tamamıyla değişeceği anlamına gelmemektedir bu sebepledir ki burun yüze en uygun olacak şekilde planlanır. Bu sebeple ameliyat öncesi mutlaka doktorunuzla detaylı şekilde konuşarak beklentilerinizi açıkça belirtmelisiniz.

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı nasıl yapılır?

burun-estetiği Rinoplasti nedir?

Rinoplasti, uzman estetik cerrahlar tarafından ameliyathane ortamında genel anestezi ile gerçekleştirilir. Ameliyat kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 2,5 – 3 saat sürer.

Ameliyat sonrası yüze, burun ve çevresine muhakkak soğuk uygulanmalı ödem ve morarmayı asgariye indirmeye yardımcı olunmalıdır. Böylelikle iyileşme süreci özellikle yüzde morarma ve ödem oluşumu yok denilecek kadar az olacaktır. Ameliyat öncesi ve sonrası tedavi sürecinin sağlıklı bir şekilde atlatılabilmesi için sigara içilmemelidir. Ameliyat sonrası 1. Hafta bitiminde ödemlerin azalması ile burun şekli ortaya çıkmaktadır.


 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
21

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 4 =