Meme Küçültme Operasyonları

Meme küçültme ameliyatı, iri göğüslere sahip kadınların maruz kaldıkları birçok sorundan dolayı başvurulan ve başarılı estetik cerrahlar tarafından yapılan bir operasyondur. Küçük göğüslere sahip kadınlar için iri göğüslü kadınlar özenilecek yapıya sahip olsalar da, iri göğüslerin getirisi olan birçok sağlık sorunu meme küçültme estetiğini zorunlu hale getirmektedir. Büyük göğüslerin zamanla sırt ağırlarını tetiklemesi, duruşta bozukluğa yol açması, sütyen askılarının omuzlarda ağrıya yol açması gibi birçok sebep bulunmaktadır.

Meme Küçültme Estetiği Nasıl Yapılır?

İri göğüslerinden şikâyetçi olan kadınlar için doktor tarafından uygun büyüklükteki ideal göğüs boyutu tasarlanır. En az 2 saat en fazla ise 4 saat sürebilen göğüs küçültme operasyonlarında, fazlalık niteliği taşıyan meme dokusu bulunduğu yerden çıkartılmaktadır. Genel anestezi ile yapılan meme küçültme ameliyatı sonrasında uyanan kişi, yeni ideal göğüsleri ile kendini daha rahat ve hafiflemiş hissedecektir. Meme büyütme estetiğinde olduğu gibi, meme küçültme ameliyatında da şişlik ve morluk gibi sonuçların görülmesi olasıdır. Aynı zamanda kolların hareket ettirilmesi ve göğüs uçlarında yaşanan hissizlik belirtileri de küçültme büyütme ameliyatlarının olabilecek sonuçları arasında yer almaktadır.

Kimler Meme Küçültme Estetiği Olmalıdır?

Her ne kadar estetik açıdan iri göğüslerin küçültülmesi için bu tür ameliyatlar gerçekleştirilse de, iri göğüslerin neden olduğu sırt ağrıları birçok kadının yaşam kalitesini ciddi oranda düşürmektedir. Diğer yandan iri göğüsler üzerine giyilen kıyafetlerin abartılı bir görünüm oluşturması, bu durumu dert edinen kadınlar için meme küçültme ameliyatını gerektirmektedir. Bu konuda dış görüntüsünü takıntı haline dönüştüren kadınlar için meme küçültme estetiği, hem hayatın kalite düzeyinin artması anlamında hem de kişinin ruhsal açıdan kendisini daha iyi hissetmesi için oldukça gerekli görülmektedir.

Meme Küçültme Estetiği Öncesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme ve büyütme estetiklerinde ameliyat öncesinde hasta pozisyonundaki kişinin beklentilerini doktoruna tüm detayları ile ifade etmesi gerekmektedir. Doktor tarafından meme küçültme estetiğinin riskleri ve sonuçları hastaya aktarılmaktadır. Küçültme büyütme ameliyatlarında aşarı oranını yükseltmek amacıyla operasyon öncesi uygulanan tetkik ve kontroller oldukça önemlidir. Hastanın genel sağlık durumuna yönelik testlerin dışında meme ultrasonu çekilmesi de uygun görülmektedir. Diğer yandan hastanın kullanmak olduğu ilaçlar hakkında doktorunu bilgilendirmesi ve sigarayı bırakması meme küçültme ameliyatının risklerini en aza indirgeyecek önlemler arasındadır.

Meme Küçültme Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme ameliyatları diğer estetik operasyonlarına göre ağrı ve şişlik oranı en az olan ameliyatlardan biridir. Bu sebeple hasta doktorun gördüğü tavsiyelere uyması durumunda çok çabuk toparlanması söz konusudur. Meme büyütme operasyonuna nazaran görülen bazı sıkıntıların iyileşme süresi daha kısadır. Meme küçültme ameliyatı sonrasında düzenli pansuman ve sporcu sütyeninin takılması tavsiyesi, küçülen göğüslerin hastanın beklentilerini karşılayacak şeklini almasına yardımcı olur.

Önceki makalemiz olan Göğüs Büyütme başlıklı makalemizde göğüs büyütme, göğüs büyütme ameliyatı ve meme büyütme hakkında bilgiler verilmektedir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 5 =