Liposuction Kimlere Uygulanır?

Vücut şekillendirme operasyonlarının başında gelen liposuction günümüzde oldukça fazla tercih edilmelidir. Peki herkese uygulanabilir mi? Bu uygulama *için uygun adaylar kimlerdir?

Öncelikle liposuction (liposakşın) nedir onu açıklayalım. Liposakşın vücudun belirli bölgelerinde biriken yağın alınması işlemidir. Ayak bileklerinden karın, bel bölgesine kadar birçok bölgede uygulanabilmektedir. Farklı incelikte ve uzunluktaki kanüller yardımıyla biriken yağlar çekilir ve uygulama yapılan bölgeden düzgün bir görünüm elde edilmeye çalışılır.

Unutulmamalıdır ki, bu uygulama bir zayıflama aracı değildir. Bu konu gerçekten çok önemlidir. Bir çok hastamız bu sebeple bize başvurmaktadır. Spor ve diyet gibi yöntemler ile eritilemeyen, başarılı sonuç alınamayan bölgelere uygulama yapılır. Kadın ve erkeklerde vücudun birçok bölgesine rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Liposuction için uygun adaylarda aranan özellikler:

  • Spor ve diyet yapmış ancak belirli bölgelerdeki yağlarından kurtulamamış kişiler,
  • Cilt tonusu yani gerginliği iyi olan kişiler,
  • Sistemik bir rahatsızlığı olmayan, diyabet, tansiyon problemi, yara iyileşmeme sorunu olmayan kişilerde uygulama yapılmalıdır.

Liposakşın uygulamaları hakkında halk arasında çok fazla yanlış bilgi dolaşmaktadır. Uygun olmayan hastalara liposuction uygulanması nedeniyle olumsuz sonuçlar belirebilmektedir. ( İşlem sonrası bölgede çökme gibi) Önemli bir uygulamadır ve mutlaka alanında uzman bir cerrah tarafından yapılmalıdır. Ameliyat öncesi doktorunuz tarafından muayene edilmeli ve ameliyata bu şekilde karar vermelisiniz. Ciltte sarkma olan, gevşeklik olan ve aşırı yağ alınmış kişilere liposuction kesinlikle uygulanmamalıdır.

Daha detaylı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz: http://www.superplast.com.tr/liposuction


 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 9 =