Lazer Lipoliz Uygulama Alanları Nelerdir?

Vücutta birikmiş olan fazla yağların lazer ışınları yöntemiyle sıvılaştırılması operasyonuna lazer lipoliz denilmektedir. Bu yöntem sayesinde cerrahi bir operasyon gerekmeden ve bölgesel olarak uygulanan lazer yöntemi ile yağ aldırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu teknik ile ışınlar yağ hücrelerini tahrip eder ve bölgede birikmeyi de engellemeyi amaçlamaktadır. Lazer lipoliz yöntemi ile atılan yağlar geri gelir mi diye bir soru sorulacak olursa eğer, net bir şekilde söylemek gerekir klasik liposuction yönteminde de olduğu gibi lazer ışınları lipolizde yağ hücrelerinin büyük kısmını parçalar ve kilo alımında aynı bölge üzerinde bir daha yağ birikmesini daha da zorlaştırır.

lazer-lipoliz-uygulamaları Lazer Lipoliz Uygulama Alanları Nelerdir?
Estetik cerrahi
uzmanları tarafından yapılması gereken yağ aldırma operasyonları kesinlikle tam donanımlı ameliyathane ortamlarında uygulanmalıdır. Bu operasyonda cerrahın tecrübesi o kadar önemlidir ki buna yağ aldırma sanatı bile denilebilir.

Lazerle alınan yağ miktarında hastaya ve yağ yapısına göre değişiklikler göstermekle birlikte doktorunuz buna öncesinden karar verip, size bildirerek operasyonu gerçekleştirmektedir. Tekrar altını çizmeliyiz ki yağ aldırma ameliyatının püf noktası operasyonu uygulayacak cerrahın tecrübesi ile doğru orantılır.

Doktorunuz ne kadar fazla bu tür operasyonları gerçekleştirmiş ve sonuçlarını doğru analiz etmiş ise başarıda bununla birlikte doğru orantıda kendini göstermektedir. Slim Lipo‘da lazer lipoliz yöntemlerinden biridir. Lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilen bir vücut şekillendirme yöntemidir. Uygulanan lazer ve dalga boyu yağlara özgü olup, yağları eritirken çevredeki kan damarlarına ve sinirlere zarar vermez. Eriyen yağlar ise vücut dışına atılır ya da vücut tarafından metabolize edilir. Slim Lipo ya özgü olan bir diğer özellik ise cilt sıkılaştırma ve kapasitesinin çok yüksek olmasıdır.

Bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde etkin bir biçimde uygulanan karın, basen, bel gibi bölgelerin dışında yüz bölgesi, çene altı, kol-bacak içleri, ayak bileği ve bacak bölgesindeki yağlardan da lokal anestezi ile tek seansta sosyal hayatınız etkilenmeden kurtulabilirsiniz. Bununla birlikte terlemenin yok edilmesi amacıyla koltukaltında da uygulanmaktadır. Lazer lipoliz işleminin uygulandığı bölgede ise üç etki görülmektedir. Birincisi lazer ışınlarının uygulandığı bölgedeki yağ hücrelerinin zar bütünlüğü bozulur. İkincisi hücrelerin içerdiği yağ, hücreler arasına akar. Üçüncüsü  ise düşük viskoziteli içerik istendiği takdirde doğal yollardan dışarı atılması için o bölgede bırakılır ya da ince kanül yardımı ile düşük basıncın etkisiyle emilerek dışarıya atılır.


 

Önceki makalemiz olan Botoks nedir? başlıklı makalemizde botoks, botoks nedir ve botox hakkında bilgiler verilmektedir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 3 =