Lazer Epilasyon Uygulamaları

İstenmeyen tüyle kadın erkek herkesin sorunu. Lazer epilasyon bu konuda köklü çözümler sunuyor… İstenmeyen tüylerle baş etmede kullanılan bu alternatif yöntem temelde lazer ile tüylerin kökünden yok edilmesini esas alıyor.

Teknolojinin ve lazer cihazlarının gelişmesi ile hayatımızda yer alan lazer epilasyon, uzun süreli hatta kesin sonuçlar vaad ediyor. Son dönemde bu kadar çok tercih edilme nedeni ise tüy ve kıllar üzerinde tahribat yapıcı etkisi ile uzun süreli ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Lazer günümüzde bu kadar popüler olunca birçok güzellik merkezinde uygulamalar yapılmaya başlandı. Ancak burada önemli olan yetkili ve alanında uzman tecrübeli bir doktor tarafından uygun dozajda uygulamanın yapılmasıdır. Aksi halde istenmeyen sonuçlar ile (yanık izleri, cilt lekeleri gibi) karşılaşılabilir. Ticari amaçla doktor dahi olmayan kişilerce uygulama yapılan lazer epilasyon merkezlerine güvenilmemelidir. Lazer epilasyon için karar verdiğinizde öncelikle alanında uzman bir merkez ya da doktor araştırmalı, gidip yüz yüze görüşmelisiniz. Doktorunuz sizin için uygun bir plan çıkaracaktır.

Epilasyonda en etkili teknolojilerden biri de Alexandrite Lazer epilasyon uygulamasıdır. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın kalıcı bir çözümüdür. Kullandığı son teknoloji özellikleri sayesinde en çok tercih edilen epilasyon türüdür. Ağrısı yok denecek kadar azdır.

Lazer epilasyon kimlere uygulanmalı kimlere uygulanmamalıdır?

Koyu renkli tüylere sahip olan ve 12 yaşını tamamlamış herkese uygulama yapılabilmektedir. Pigmenti az yani açık renkli tüyler lazer ışığından etkilenmeyeceği için lazer uygulanamamaktadır.

Hangi bölgelere uygulanabilir?

Alexandrite Lazer epilasyon uygulamalarında özel gözlükler ile gözler korunmalıdır. Göz kapakları dışında tüm bölgelere rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir. Seans süreleri kullanılan cihaza göre değişmektedir. Genellikle yüz bölgesi 6-7 dakika sürerken, bacak gibi daha geniş yüzeye sahip bölgeler 1 saat civarı sürmektedir.

Lazer uygulaması sırasında çok fazla bir acı hissedilmez, sadece bir lastik çarpması gibi acı hissedebilirsiniz.

Lazer epilasyon sonrası iyileşme süreci

Epilasyondan sonra cilt tipine göre 5 – 10 dakika ya da yarım saat kadar süren geçici kızarıklık olabilir. Lazer epilasyonda soğutma sistemi olmayan eski model epilasyon cihazlarında ciltte yanık ve sonrasında leke izi kalma ihtimali her zaman mevcuttur.

Soğutma sistemli lazerde ise cildin ısınmasına fırsat verilmediğinden uygulama sonrası yanık riski çok daha azdır.


Önceki yazımız olan Saç ekimi ve FUE Yöntemi başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 3 =