Kaş Estetiği Nasıl Yapılır?

İnsanın dış görünümünün toplum arasında oldukça önem taşıdığı şu zamanlarda, yüz güzelliği ve bakım hem insanın görünüşü açısından hem de psikolojik açıdan çok önemli bir yere sahiptir. Teknolojinin de ilerlemeyesiyle birlikte tıbbi gelişmeler ve yeni araştırmalar birçok sorunun çaresini geliştirmeye başladı. Kaşlar yüzümüzdeki önemli yapılardandır. Bakışlarımızı ve mimiklerimizi doğrudan etkilerler. Yüzü canlı ve enerjik gösterebilen kaşlar yorgun ve üzgün bir yüz ifadesine bile neden olabilmektedir. Kaş estetiği bu sebeple önemlidir.

kaş-kaldırma Kaş Estetiği Nasıl Yapılır?Yaşlanmadan dolayı kaş dokusunun etkisiyle kaş sarkmakta ve göz kapağın üzerine baskı uygulayarak göz çevresi estetiğini bozabilmektedir. Bu da yüze yaşlı bir ifade katmaktadır. Genç ve orta yaşlı hastalarda kaş kaldırma estetiği tek başına yeterli olabilir ama ilerleyen yaşlarda göz kapağı estetiği ve şakak germe gibi ameliyatlarda eklenebilir.

İdeal kaş tanımına göre kaşın ortası kalkık, iç köşesi ise burnun üst yan çizgisinde olmalıdır. Gözün dış köşesi ise göz yuvarlağı arasındaki çizginin tam ortasındaki üstü kaşın en yüksek olduğu kısım olmalıdır. Kaş kaldırma için uygulanan yöntemi, kaşın durumu, deformasyonun boyutu, nedeni ve hastanın yaşı belirler. Ameliyat yöntemi ve botoks yöntemi ile kaş estetiği gerçekleştirebilir. Botoks ile kaş kaldırmak ağrısız ve pratik bir yöntemdir. Estetik ameliyatları arasında en pratik yöntemlerden biri olan botoks enjeksiyon yöntemi ile yapılmaktadır. 5-6 dakikada tamamlanan işlem sonrasında hafif şişlikler ve morluklara buz uygulaması yapılır ve kısa sürede bu deformasyon geçer. Botoks uygulamasından sonra günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz ama net sonuçlar için 7 ile 10 gün arası zaman geçmelidir.

Kaş kaldırma ameliyatı, askılama yöntemi ile de yapılabilmektedir. Lokal anestezi altında yapılan basit bir operasyon olan askılama yöntemi ise, germe işlemi için erimeyen ipler kullanılarak yapılır ve kaşlar yukarı doğru çekilerek estetik bir konuma getirilir. Ameliyat olan kişi aynı gün iş başı yapabilir ve kesik izleri deri ve kaşın üst çizgisine gizlenerek fark edilmez hale getirilir.

Germe yöntemiyle de kaşa yeni bir şekil verilebilir. Kaşın şekline ve pozisyonuna göre kaşın üst tarafında kesiler yapılır. Kaşın üst sınırları arasındaki deri çıkartılır ve kaş yukarıdaki deriye birleştirilerek dikilir. Pratik bir yöntem olmakla birlikte lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Bir başka yöntem ise şakak bölgesindeki deriden açılan küçük bir kesikten girilerek oluşturulan kaş kaldırma yöntemidir. Yani az önce anlattığımız yöntemin şakak kısmında uygulanan hali olduğu söylenebilir. Kaş estetiği ameliyatlarında kaş kaldırma dışında kaş ektirme operasyonu da bulunmaktadır…


Önceki yazımız olan Blefaroplasti ve İdeal Tedavi Yöntemleri başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 7 =