Karın Germe Yöntemleri

Karın germe operasyonu, karında meydana gelen gevşeme ve sarkmalar için uygulanmaktadır. Karın bölgesindeki sarkmalar genellikle doğum sonrası ya da aşırı miktarda kilo verme sonrasında oluşmaktadır. Tabii ki yaşlanmaya bağlı olarak cildin elastikiyetini kaybetmesiyle de bu tür sonuçlar görülmektedir. Karın ameliyatı ile kişinin canını sıkabilecek bu durum giderilir ve karın bölgesi eski gergin haline geri getirilir.

Karın Germe nasıl bir ameliyattır?

Karın germe ameliyatında (Abdominoplasti) karın ön duvarına işlem yapılır. Bu kısımdaki sarkan deri toparlanır, yağ birikmesi varsa (bel bölgesi gibi) buradaki yağlar liposuction ile alınır. Karın germe operasyonlarında karın derisinin sarkıklık derecesine göre farklı yöntemlerle yapılabilir. Mini karın germe ve tam germe olmak üzere iki şekilde yapılabilir.

Tam karın germe ameliyatında karında boydan boya bir kesi açılır. (bir kalçadan diğerine) Bu kesi iç çamaşırı ile gizlenebilecek kısımda ve çok ince bir şekilde açılır. Mini karın germe işleminde ise daha küçük bir kesi açılır.

Bunların dışında teknolojinin son yenilikleriyle birlikte artık lazer destekli ameliyatsız karın germe uygulamaları da gerçekleştirilebilmektedir. İşlem lazer ile cildin sıkıştırılması ile gerçekleştirilir. Özellikle mini germe uygulanan kişilerde lazerli vücut şekillendirme daha başarılı sonuçlar vermektedir. Karın derisinde ileri derecede sarkma ya da çatlak olmayan kişilerde ise sadece ameliyatsız karın germe uygulamaları yeterli gelmektedir.

Karın germe planlaması yapılırken derinin sarkma miktarı, elastikiyeti, çatlak miktarı göz önünde bulundurulur ve hesaplamalar ona göre yapılır.

Germe operasyonu düşünüyorsanız hedeflediğiniz ideal kiloda olmalısınız.  Ameliyat sonrası dönemlerde tekrar kilo alıp verme olursa tekrar sarkmalar meydana gelebilir ve işlemin tekrarlanması gerekebilmektedir. Gebelik düşünülüyorsa ya ameliyat ertelenmelidir ya da ameliyattan 1 – 1.5 yıl sonra düşünülmelidir. Bunun sebebi ameliyat sonrası kaslarda onarımın devam edecek olmasıdır. Bu aşamada oldukça iyi düşünülmeli ve ona göre hareket edilmelidir.

Lazer destekli endoskopik mini germe ile ameliyatsız karın germe artık çok kolay. Ancak daha öncede belirttiğimiz gibi sarkma hafif ve orta derecedeyse bu yöntem işe yaramaktadır. Hafif ve orta derece sarkma olan olan kişilere 5-6 seans 3Deep RF ile radyofrekans tedavisi uygulanabilir, aynı zamanda yağ birikmesi varsa Ultrashape ile kalıcı olarak yağ hücrelerinden kurtulması sağlanabilir.


Önceki makalemiz olan Liposuction Kimlere Uygulanır? başlıklı makalemizde lipo, liposakşın ve liposuction hakkında bilgiler verilmektedir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 6 =