Göğüs Estetiği

Estetik ameliyat denildiğinde akla ilk gelen ve en fazla tercih edilen operasyonlardan biri de göğüs estetiği. Gelişen teknoloji ve uzmanlık sayesinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Göğüs Estetiği (meme estetiği) farklı sebeplerden dolayı tercih edilebilmektedir. Yaşlanma etkileri, hamilelik ve emzirme dönemi, fazla miktarda kilo alıp verme, hormonal rahatsızlıklar gibi birçok sebepten meme estetiği tercih edilmektedir.

Göğüs estetiği birkaç farkı amaçla yapılır. Göğüs büyütme, göğüs küçültme, göğüs dikleştirme, erkekler için jinekomasti gibi estetik ameliyatları gerçekleştirilmektedir.

Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme ameliyatları, meme boyutundan memnun olmayan, küçük göğüslü kişilere uygulanır. Genellikle uygulama silikon protez kullanılarak yapılır. Jel yada tuzlu su dolu özel protezler kullanılmaktadır. Yapılacak işlemler hastadan hastaya göre farklılık göstereceğinden uygulama yöntemleri de değişmektedir.

Kimi durumlarda ise meme büyüklüğünün fazla olması kişiye sağlık açısından ve estetik görünüm açısından rahatsızlık vermektedir. Bu durumlarda göğüs küçültme ameliyatı yapılmaktadır. Meme büyüklüğü sırt ağrısı başta olmak üzere çeşitli rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Meme küçültme ameliyatı sırasında eğer meme dokusunda sarkma varsa göğüs dikleştirme ameliyatı da aynı operasyon sırasında uygulanabilir.

En doğru ve istenilen sonuca ulaşmak için hasta ameliyat öncesi detaylı bir şekilde muayene edilmeli, ameliyat öncesi ve sonrası beklentiler değerlendirilmelidir. Bu tür operasyonlar hastanın istediği boyuttan ziyade vücutla orantılı olacak şekilde planlanmalıdır. Bu sebeple göğüs estetiği ameliyatından beklentilerinizi ayrıntılı şekilde doktorunuz ile görüşmelisiniz.

Göğüs estetiği genel anestezi ile ameliyathanede uygulanmaktadır. Ameliyat süresi yapılacak ameliyata bağlı olarak yaklaşık 3 saat sürer. Ameliyat sonrasında ise iyileşme süresi 3 gün ile 10 gün arasında değişmektedir.

 

Kaynak: http://huseyinguner.com/meme-estetigi/


 

Önceki makalemiz olan Liposuction Kimlere Uygulanır? başlıklı makalemizde lipo, liposakşın ve liposuction hakkında bilgiler verilmektedir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
4

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 1 =