Gıdı İnceltme ve Boyun Estetiği

Yaşlanma belirtileri ilk boynumuzda kendini gösterir. aynaya baktığımızda yada biri bize baktığında ilk göze çarpan yer yüzümüz ve boynumuzdur. Özellikle göz çevresi, gıdı ve boyun bölgesindeki sarkma ve kırışıklıklar hemen dikkatimizi çeker ve canımızı sıkmaya başlar. Alın bölgemizden başlayarak gıdı ve boynumuza doğru giderek artan kırışıklıklarla mücadele etmemiz şart. Boyun estetiği için en az yüzümüz kadar boynumuz için de bakım yapmamız zorunluluk.

Çene altında yer alan dolgun kısın genel adıyla gıdı dediğimiz bölgede ise zamanla sarkmalar ve gevşemeler meydana gelir. Gıdı sarkmaları genetik yapıya ve aşırı kilo alıp verme durumlarına göre genç yaşlarda da kendini gösterebiliyor. Bu bölgedeki sarkmalar hem yüzümüzün hem de boynumuzun estetik görünümünü olumsuz etkiler. Bu aşamada yapılması gereken gıdı eritme yani gıdı inceltme işlemidir.

boyun-ve-gıdı-inceltme Gıdı İnceltme ve Boyun EstetiğiBoyun ve gıdı bölgesinde meydana gelecek olan sarkma ve elastikiyet kaybı yaşı olduğundan fazla gösterir ve bu istenmeyen bir durumdur. Bu bölgeye uygulanacak küçük işlemler yaşınızdan çok daha genç görünmenizi sağlayacağı gibi, aynı zamanda özgüveninizi de kazanmanızı sağlar.

Boyunda ve gıdı bölgesinde birikerek dolgunluğa sebep olan yağlar liposuction uygulanarak alınabiliyor.  Bu uygulamalarda genellikle lokal anestezi kullanılıyor. Klasik liposuction yönteminin yanı sıra Vaser Liposuction ve Lazer lipoliz de kullanılan diğer uygulamalar arasında yer alıyor.  Lazerli yöntemler daha hızlı ve iyileşme sürecinin daha kısa olması sebebi ile daha fazla tercih edilmektedir.

Gıdı eritme operasyonunda çene altında açılan minik kesiler ile lazer uygulanır, bölgedeki yağ tamamen eritilir. Biriken yağlar eritilirken uygulanan ısı sayesinde bölgede sıkılaşma da sağlanır. Aşırı sarkma olan kişilerde ise kulak arkasından uygulanacak kesiler ile boyun askısı olumlu sonuçlar vermektedir. Bu uygulamalar genellikle  lokal anestezi ile 30 dakika kadar bir sürede uygulanabilmektedir.

Deride gevşeme ve sarkma çok ileri boyutta ise askılama yöntemi yeterli gelmeyebilir. Bu durumda ise genel anestezi ile boyun germe (Boyun estetiği) operasyonu uygulanır. Bu ameliyat 2,5 – 3 saat sürer ve birkaç gün boyun bölgesi bandajlı kalır.

Yüz, boyun ve gıdı bölgesine uygulanan ve cerrahi olmayan diğer uygulama ise ultrasound etkisi ile ciltte sarkmaları toparlayan lifing etkili Ultherapy’dir. Ultherapy’de uygulama başlığı cilde değdirilerek cilt ve cilt altı dokunuz Ulthera cihazının ekranında görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin altına termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır.


Önceki yazımız olan Kaş Estetiği Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 4 =