Burun Estetiği Yeni Yöntemler

Burun estetiği estetik operasyonlar arasında en fazla tercih edilenlerden biridir. Hem estetik açıdan hem de sağlık açısından önemi oldukça fazladır. Yüzümüzün tam ortasında yer alan burnumuz, boyutu ya da eğriliği sebebiyle çeşitli problemlere sebep olabilmektedir. Nefes almada problem yaşama, horlama gibi sıkıntıların yanında aşırı büyük olması yada eğri olması insanların canını sıkıyor. İşte tam bu aşamada burun ameliyatı devreye giriyor.

Burun estetiği ameliyatı, özgüveni arttırır ve yüzün daha orantılı ve düzgün görünmesini sağlar. Burun estetiği operasyonuna karar vermeden önce gerçekçi olunmalı ve nasıl bir sonuç istediğinizi doktorunuz ile açıkça konuşmalısınız.

Bunun yanında gelişen teknolojin sayesinde artık ameliyatsız burun estetiği uygulamaları da gerçekleştirilebiliyor.Burundaki düşüklükler, kemerli görünüm, burun kanatlarındaki genişlik gibi kişiyi oldukça fazla rahatsız eden durumlarda bu teknik uygulanabilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiğinin diğer burun ameliyatına göre daha fazla tercih edilmesinin sebebi ise iyileşme sürecinin daha kısa olması ile acı ve ağrı hissinin daha az olmasıdır. Gün içerisinde yapılacak bir uygulama ile hemen günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Ayrıca cerrahi müdahalelere göre daha az maliyetli olması da bir tercih sebebi elbette. Bunun yanında alınan sonuç kalıcı değil geçicidir. Yani kalıcı bir sonuç elde edemezsiniz.

Kalıcı askılama yöntemi kullanılarak dolgu ve botoks uygulaması ile cerrahi müdahaleye gerek kalmadan kısa bir sürede burnunuzda görmek istediğiniz estetik ve doğal görünüme kavuşabilme imkanınız olabiliyor.

Kalıcı askılama yöntemi ortalama yarım saat 40 dakika gibi bir sürede uygulanır. Uygulama sonucunda burunda küçülme elde edilir. Burun ucu düşüklüğü ya da burun kanadı genişliği olan kişiler genellikle bu yöntemi tercih etmektedir. Lokal anestezi ile uygulanan bu teknikte kemik yada kıkırdak dokuya herhangi bir müdahale edilmiyor, askılamada kullanılan ipler ise çok ince olduğu için hissedilmiyor bile. Üstelik uygulama yapılan kişi memnun kalmazsa çok kolay bir şekilde ipler alınıyor ve burun eski haline geri dönüyor.

Dolgu ameliyatsız yöntemlerden bir diğeri. 4 ay ile 2 yıl arasında etkisi devam eden bir tekniktir. Bu süreç sonunda işlemin yenilenmesi gerekir. Ayrıca dolgu ile elde edilen görüntü memnun kalınması halinde hücre enjeksiyonu ile kalıcı hale getirilebiliyor. Dolgu uygulaması sonucunda da diğer uygulamada olduğu gibi hasta hemen günlük hayatına geri dönebilir.

Etkisi yaklaşık 6 ay süren botoks enjeksiyonunda ise hastanın mimik kontrolleri yapılır ve sonrasında uygulama yapılır.burun ucu kaldırma, burun kemeri belirginliğini azaltma gibi işlemlerde çoğunlukla kullanılır.Etki uygulamadan birkaç gün sonra görülür.

Burun estetiği ameliyatı ya da ameliyatsız burun estetiği olsun müdahaleden önce hasta mutlaka dinlendirilir. Operasyon sonrası beklentisi,şikayetleri öğrenilir. Burnun yapısı ve beklentiye göre uygulanacak yöntem belirlenir. Cerrahi müdahale gerektiren estetik operasyona veya ameliyatsız burun estetiğinde karar verilir.


Önceki yazımız olan Lazerle Burun Estetiği başlıklı makalemizi de okuyabilirsiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 6 =