Blefaroplasti ve İdeal Tedavi Yöntemleri

Blefaroplasti diğer adıyla göz kapağı estetiği, göz kapakları ve çevresindeki yaşlanma belirtilerinin giderilmesi amacı ile uygulanır. Yaşlanma belirtilerinin ilk görülmeye başladığı yer göz kapaklarıdır. Bunun sebebi göz kapaklarımızdaki deri tabakasının çok ince ve hassas olmasıdır. Doğası gereği çok hareketli olan göz kapaklarımızın zamanla birlikte kırışması, sarkması doğaldır. Yaşlanma sadece göz kapaklarıyla sınırlı kalmaz, aynı zamanda alın bölgesi de zamanla birlikte kırışmaya ve aşağı doğru düşmeye başlar. Bu düşüş te göz kapakları üzerinde olumsuz etkiler yaratır.

Gözaltında ise yanakların kemen üstünde kalan kısımda çukurlaşmalar ya da gözaltı torbaları meydana gelmeye başlar. Bu tür etkiler göz kapağı estetiği ile giderilmektedir.

Bu operasyonlarda göz kapağı derisi, deri altındaki ince kas tabakası ve göz torbalarını dolduran yağlar alınır. Ancak göz kapağı estetiği genellikle tek başına yeterli gelmez. Aynı zamanda alın estetiği, yüz germe estetiği gibi ameliyatlarla birleştirilerek uygulanırsa daha olumlu sonuçlar alınabilir. Sadece göz kapağı estetiği ameliyat sonrası hastalara yetersiz gelebildiği için hayal kırıklığı yaratabilmektedir.

İdeal olan göz kapaklarına yüzün bir parçası olarak yaklaşma ve adım adım tedavi uygulanmasıdır.

Yaşlanmanın ilk belirtisi yirmili yaşların sonları otuzlu yaşların başında göz çevresinde ince kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu aşamada botoks kullanılması kırışıklıkların kaybolmasında yeterli olacaktır.

Otuzlu yaşların sonlarına doğru yüzün orta kısmı genellikle aşağıya doğru sarkmaya başlar. Yanaklarınızda ciddi bir sarkıklık varsa düzeltilir. Bu uygulamada endoskopik tekniklerden yararlanarak yanakları kaldırmak ya da alt göz kapağı ameliyatı sırasında orta yüzü yukarıya almak mümkündür.

Kırklı yaşlarda ise üst göz kapağında ve alında sarkmalar görülür. Üst göz kapağı ameliyatı için alın mutlaka değerlendirilmelidir. Eğer alnınız ve kaşlarınız gözlerinizin üzerine yığılmışsa önce bunlar düzeltilmelidir, şakak germe ile kaşlar doğru konuma alınarak bu sağlanabilir. Her iki göz kapağında da saydığımız bu sorunlar giderildikten sonra bleferoplasti işlemi ile sadece kas ve deri fazlalıklarını almak yeterli olacaktır.

Ellili yaşların başından itibaren yüzdeki tüm yapılarda bir sarkma meydana gelir. Artık bu süreçte bleferoplasti uygulamaları yüz germe ve boyun ameliyatları ile birlikte uygulanır.


Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 2 =