3 Boyutlu Yüz Gençleştirme

Gün içerisinde yaşadığımız zorluklar, karşılaştığımız olaylar ve maruz kaldığımız dış etkiler nedeniyle vücudumuz yıpranmakta. Ruhsal ve fiziksel bu zorlukların büyük bir bölümünü  iyi beslenerek, dinlenerek, uyuyarak, spor yaparak aşabiliyoruz ancak, zaman içinde bedenimizde kalıcı etkiler bırakmalarının önüne geçemiyoruz. Bedenimizde meydana gelen bu  değişikliklerden en çok yüzümüz etkilenmekte. Gelişen teknoloji bir çok alanı etkilediği gibi sağlık ve estetik alanında da yepyeni çözümleri beraberinde getiriyor. Superplast Estetik Cerrahi Merkezinden Op.Dr.Hüseyin Güner  lazer desteği ve kendi dokularınızı kullanarak geliştirdiği “3 boyutlu yüz gençleştirme ” yöntemi ile kendinizi 10-15 yıl öncesinde bulabilmenizin mümkün olduğunu söylüyor.

Vücudumuzun en dış tabakası olan cildimiz,  dış etkilerden en çok zarar gören parçamızdır. Bu yıpranma, yaşadığımız rahatsızlıklar, sahip olduğumuz hastalıklar ve çevremizdeki dış etkenler nedeniyle olmaktadır. Güneş, dış etkenler arasında etkisi en yüksek ve en belirleyici olandır. Bunu daha iyi anlamak için güneşe hasret kuzey ülkelerde, kapalı mekanlarda çalışan kadınlar ile, güneşi bol güney ülkelerde, açık alanlarda çalışan kadınların ciltlerini karşılaştırmak yeterlidir.

Tüm bu etkilerle; cildimiz canlılığını ışıltısını kaybetmekte, sıkılığı azalıp, gevşekliği yer çekimine ayak uydurarak, yer yer lekelenmelere maruz kalmaktadır. Ortaya çıkan bu değişiklikler nedeniyle yüz yaşlanmakta ve böylece hissedilmeyen bir yaşta görünmek kaçınılmaz olmaktadır. Op.Dr.Hüseyin Güner, geliştirdiği 3 boyutlu gençleştirme yöntemi sayesinde cildimizdeki yıpranmayı yüzün en derinindeki kas tabakasından başlayıp, yüzeydeki cilde kadar uzanan ameliyatsız ileri düzey uygulamalarla, cerrahi girişimlerle elde edilmeye çalışılan sonuçları yakalamış durumda.

3 Boyutlu Ameliyatsız Yüz Germe Teknikleri

Op.Dr. Hüseyin Güner, yöntemi şöyle anlatıyor;  3 Boyutlu Ameliyatsız Yüz Germe tekniğinde  hastamın yüzünü detaylı olarak değerlendirdikten sonra hastaya şu soruyu sorarım: ‘’Yüzünüzde sizi en çok rahatsız eden problem nedir ?’’  Hastanın verdiği cevabı ilk sıraya yazarak yapılacaklar listesi hazırlarım ve işe koyulurum.

  • İlk olarak yüze en derinden başlayarak Fokal Ultrason (Ulthera) uygularım. Bu aşamada cildin 4,5mm. ve 3mm. derinindeki gevşeklik alanlarında çalışırım. Fokal Ultrasonun tek seanslık uygulama olması ve sonrasında hastanın yüzünde herhangi bir renk değişikliği, şişlik, güneşten etkilenme olmaması nedeniyle benim için sorunun çözümünde ve günümüzdeki en etkili uygulamadır. İşlem süresi genelde 30-45 dakika arasında değişir. Yüz bölgesinin tamamına uygulanması yaklaşık 1 saat sürer. İşlemin ardından ciltteki toparlanma hemen fark edilebilir.

 

  • İkinci olarak yüze fraksiyonel adyo frekans (saten yüz germe) uygularım. Bu uygulama derin alan ile onun bağlı olduğu cildin arasındaki bağların eskiden olduğu gibi sıkı ve gergin olmasını sağlar. İşlem yapılacak alanın genişliğine göre uygulama 30-45 dakika arası sürebilir. Hasta bu süreyi müzik dinleyerek veya kitap okuyarak geçirebilir. Uygulamanın hemen sonrasında ciltteki sıkılaşma hissedilir ve ilerleyen zamanda istenen seviyeye gelir.

 

  • Üçüncü olarak  daha yoğun çalışma gerektiren cilde sıra gelir. Bu aşamada 3-4 seanslık uygulamalarla cildin beslenmesini ve su tutma kabiliyetini artırmak ve kollajen üretimini desteklemek için cilt içine vitamin, mineral, protein, aminoasit ve faktörler içeren enjeksiyonlar yaparım.(BiostimulationR) PRP (Platelet Rich Plasma-kökten zenginleştirilmiş hücre) uygulaması bu işlemin ayrılmaz bir parçasıdır. Hemen ardından cilde ait kırışıklık, gevşeklik, leke, kılcal damar, akne izi gibi sorunları gidermek için Fraksiyonel ablatif/non-ablatif Lazer  uygulamalarıyla işlemleri sonlandırırım. Tek seanstan sonra bile ciltte fark edilir bir iyileşme gerçekleşir. Arzu edilen görünüme ulaşılması için gereken seans sayısı 2-6 arasında değişir. Her bir seans yaklaşık 1 saat sürer. Seanslar 4-6 hafta arayla gerçekleştirilir. Elde edilen olumlu sonuçlar yaklaşık 2 yıl boyunca korunur. 6-12 ayda bir tek seans uygulamasıyla desteklenirse bu süre uzayacaktır.

Tüm bu işlemlerde dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise güneşten korunmak.

Önceki makalemiz olan Ulthera ile Gençleşin... başlıklı makalemizde cilt sıkılaştırma, ulthera ve yüz gençleştirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 1 =