Lazerle Burun Estetiği

Lazerle burun estetiği, burun ameliyatı olacak hastaları en fazla sevindiren gelişmedir. Gerek daha az acılı olması gerekse hızlı iyileşme süreci olsun lazerle burun estetiğini daha cazip kılmaktadır.  

Lazerli Burun Estetiği Nasıl Bir Uygulamadır?

Günümüzde teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte çok önemli gelişmeler kaydedilmiştir. 3D görüntüleme teknolojisi ile birlikte ameliyat öncesinde hastanın fotoğrafları çekiliyor ve operasyon sonrası elde edilecek sonucun önceden görülmesi sağlanıyor. Böylece planlama yapılırken hasta ile birlikte karar veriliyor ve burun ameliyatı bu plan doğrultusunda gerçekleştiriliyor.

Bir kaç yıl öncesine kadar burun estetiği ameliyatlarında kemik ve mukozal iç örtü ile kıkırdaktan oluşan orta örtü işlenerek şekil vermeye çalışılıyordu. Bugün lazerle burun ameliyatı ile cildin kaba örtüsü inceltilerek buruna şekil vermek mümkün. Ayrıca ilerleyen yaş ile birlikte gevşeyen derinin sarkmasının da önüne geçilir. Ameliyatsız burun estetiğinde lazer teknolojisi dolgu ve botoks ile birleştirilerek kullanılmaktadır.

Günümüzde en fazla uygulanan ve tercih edilen estetik operasyonlardan biri olan burun estetiği ameliyatı, hem sağlık açısından hem de estetik görünüm açısından önemli bir yere sahip. Lazerle burun estetiğinde asıl amaç bıçak altına yatmadan buruna şekil verilmesi ve burun konturunda düzeltmeler yapılabilmesidir.

Ayrıca lazerle burun estetiği uygulamalarında burun ucu düşüklüğü sorununa da çözüm bulunmakta, dolgu yöntemi ile geçici de olsa başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Ameliyatsız olarak tanıtılan bir diğer uygulama ise, lokal anestezi ile uygulanan, kıkırdakların cerrahi olarak diseke edildiği ve burun ucunun sırta doğru iple askılandığı bir uygulamadır. Bu uygulamanın amacı burun ucunu kaldırmaktır. Ancak, burun ucunun diğer deformiteleri, varsa burundaki eğriliğin ve kemik fazlalıklarının ortadan kaldırılmasını sağlamaz.


 

Önceki makalemiz olan Rinoplasti nedir? başlıklı makalemizde burun ameliyatı, burun estetiği ve estetik burun hakkında bilgiler verilmektedir.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 8 =