Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız-Yüz-Genclestirme Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Yüzde yaşlanma çok dinamik bir süreç. Bunun sonucu olarak yüzde her yaş dönemine özgü, farklı bölgelerde değişiklikler ortaya çıkmaktadır. İlk yaşlanma belirtileri göz ve çevresinde ön planda gözlemlenir. Nedir bu değişikler diyecek olursanız ilk önceleri kaz ayakları, alın çizgilerinde belirginleşme, sonrasında göz kapaklarında torbalanmalar takibende alt ve üst göz kapağı ve kaşlarda düşme olarak kısaca özetleyebiliriz. Eş zamanlı ama daha yavaş seyirli olarak burun-yanak bileşkesindeki çizgilerinde belirginleşme, yanaklarda sarkma ve elmacık kemiklerin belirginliğinin kaybolması, gıdıda sarkma, boyun ve yüzde derin kırışıklıklar ortaya çıkar.

Bu bozuklukların düzeltilmesinde her yaş grubunda ve her hastada kişiye özel bir tedavi planımız var. Bu bozukluklukların düzeltilmesinde Botox, hyaluronik asit gibi çok uzun zamandır kullandığımız araçlar dışında bu iş için geliştirilmiş etkinliği tıbbi olarak kanıtlanmış tüm cihazlara sahip olmamız bize bu konuda çok büyük avantaj sağlıyor. Çünkü kişinin ihtiyacına göre bu yöntemlerden bir veya birkaçının kombine edilmesi çok daha başarılı sonuçlar elde etmemizi sağlıyor. Örneğin 30-40‘lı yaşlarında bir hanımda ciltte sarkmalar ve cilt kalitesinde bozulma çok fazla değildir, bu yaş grubunda cilde kandan elde edilen PRP adı verilen kök hücre enjeksiyonuyla beraber tek bir seans lazer ve göz çevresine botoks uygulanması genç ve taze bir görünüm için yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra gerektiğinde “custom made filler” da kırışıklıkları açmak için tedaviye eklenir.

Eğer hastanın gıdısı ve yüzünde hafif –orta düzeyde bir sarkma mevcutsa o zaman son teknoloji ürünü “Ultherapy” ve “3DEEP RF” adı verilen cerrahi olmayan ve uygulanan kişinin uygulama sonrası hemen sosyal hayatına dönebildiği germe işlemlerinin yukarıdaki işleme eklenmesi çok güzel neticeler sağlar.

Orta ve ileri yaş grubunda cildinde derin kırışıklıklar ve sarkmalar oluşmuş, cildi kurumuş, incelmiş ve yer yer lekeler oluşmuş hastalarımıza “Lazer-Biyositimülasyon” ile tedavi uygulamaktayız. Bu işlemde önce cilt altına cildi besleyecek, nemlendirecek, kalınlaşmasını ve yenilenmesini sağlayacak içinde vitaminler, eser elementler, hyaluronik asit gibi yapıtaşları, kök hücre ve büyüme faktörleri bulunan bir formül uygulanıyor. Hastalarımız bunu “gençlik aşısı” olarak da adlandırıyor. Ardından “custom made filler” kırışıklıkları açmak için tedaviye ekleniyor. En son olarak cilde çoklu lazer platformlarıyla çeşitli dalga boylarında lazerler uygulanıyor. Elde edilen sonuçlar görülmeye değer. Hatta bazı hastalarımız bu işlemi “ameliyatsız yüz germe gibi” tanımlıyorlar.