Ameliyatsız Meme Büyütme

Ameliyatsız Göğüs Büyütme

ameliyatsız-meme-büyütme Ameliyatsız Meme BüyütmeMeme büyütme dünya genelinde en fazla tercih edilen estetik operasyonlardan biri. Kadınların bir bölümü küçük göğüslerinden şikayetçi ve daha dolgun göğüslere sahip olmak isterken, bir bölümü de büyük göğüslerinden rahatsız. Ancak herkes bıçak altına yatmak istemez. Bunun çeşitli sebepler vardır. Bu sebeple ameliyatsız estetik alanında da günümüzde oldukça fazla ilerleme kaydedilmiştir. Ameliyatsız meme büyütme uygulamaları da bunlardan birisi.

Ameliyatsız göğüs büyütme çeşitli tekniklere tabidir. Ancak bu işlem ilaç, krem yada jel sürerek olacak bir işlem değildir. Ameliyatsız meme büyütme, estetik cerrahlar tarafından uygulanan profesyonel bir işlemdir. Bu uygulama temelde meme dokusuna bir madde enjekte edilmesidir. Bu madde silikon protez değildir. Kesi izi olmadan, protez yerleştirmeden büyütme işlemi yapılır.

Ameliyatsız Meme Büyütme Teknikleri

 • Dolgu Maddesi Kullanılarak Meme Büyütme

Cilt gençleştirme uygulamalarında kullanılan dolgu malzemelerinin göğüslere uygulanması ile meme dokusuna hacim kazandırılmasıdır. İğne yardımı ile dolgu maddesi meme dokusuna enjekte edilir. Uygulama alanında uzman bir cerrah tarafından yapılır. Etkisi 6 ay ile 1 yıl arasında değişen sürelerde devam eder.

 • Aquafilling İle Ameliyatsız Meme Büyütme

Bir tür dolgu maddesi olan Aquafilling, cilt için kullanılan diğer dolgu maddelerinden farklıdır. O malzemelerde genellikle hyaluronik asit bulunur. Aquafilling ise içeriğinde su bulunan bir tür jeldir. Bu jel, meme dokusuna enjekte edildiğinde olumlu tepkimelere girer ve orada hacim sağlar. Aquafilling uygulamasından önce lokal anestezi uygulanır ve işlem yapılacak bölge hissizleştirilir. Ardından diğer dolgu malzemeleri gibi hazırlanan Aquafilling malzemesi, enjektör yardımı ile göğüslere enjekte edilir. Bu işlem kesinlikle alanında uzman bir doktor tarafından uygulanır ve süreç takip edilir. Bunun sebebinin göğüs büyüklüğünün ne kadar olması isteniyorsa o kadar etken madde kullanılması gerektiğidir ki bu dozajı da sadece doktorunuz ayarlayabilir. Burada doktorunuzun tecrübesi de başarısı ile doğru orantılıdır. Bu yöntem de ömür boyu kalıcı bir yöntem değildir. 4 ila 8 yıl kadar etkisi sürmektedir.

 • Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme

Kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusunun göğüslere enjekte edilmesi ile ameliyatsız ve kesi izi olmadan göğüs büyütme sağlanır. Bu tekniğe aynı zamanda yağ transferi de denilmektedir. Bu yöntem sayesinde yabancı bir madde kullanmadan kişinin dolgun göğüslere kavuşması sağlanmış olur. Karın bölgesinden alınan yağ dokusu, meme dokusu altına enjekte edilir. Bu şekilde göğüslerin daha hacimli olması sağlanır.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme uygulamalarında kişinin boy ve kilosunun oranı çok önemlidir. Bu yöntem kullanılarak göğüs büyütme işlemi belirli bir boyuta kadar sağlanabilmektedir. İstenilen ölçü için ne kadar yağ enjekte edilmesi gerektiği doktorunuzun tecrübesine bağlıdır. Başarılı sonuçlar için bu alanda tecrübeli bir cerrah seçmenizde yarar var.

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme işleminde en önemli kriterlerden biri karın bölgesinde alınabilecek yeteri miktarda yağın olmasıdır. Bu sebeple bu uygulama çok zayıf kişilerde mümkün olmamaktadır. Uygulamanın etkisi ise yaklaşık olarak 1 yıl sürmektedir.  Kalıcı bir yöntem değildir. 1 yıl sonra işlemin tekrarlanması gerekir. Ancak yine de göğüs büyütmek için bıçak altına yatmak istemeyen, protez yerleştirilmesini istemeyen hastalar sıklıkla bu yöntemi tercih etmektedirler.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Hakkında Merak Ettikleriniz

 • İzsiz Meme Büyütmek Mümkün müdür?

Klasik meme büyütme ameliyatlarında meme dokusu altına bir şekilde silikon protez gireceği için kesi açmak gerekir. Ameliyatsız meme büyütme tekniklerinde ise kesi açmadan enjekte yöntemi ile uygulama yapıldığı için herhangi  bir iz kalmaz.

 • Ameliyatsız Meme Büyütme Uygulamaları Kalıcı mıdır?

Bu uygulamalar uygulanan tekniğe göre değişiklik göstermekle birlikte yağ enjeksiyonu yapıldığında ortalama 1 yıl, Aquafilling işlemi  uygulandığında ise 4-8 yıl arasında kalıcılığı değişir. Ömür boyu kalıcı değillerdir.

 • Aquafilling için uygun adaylar kimlerdir?
 1. Sağlık ve hormonal durumu elverişli kişiler,
 2. Herhangi bir hastalık tedavisi görmeyen kişiler,
 3. Hamilelik yada emzirme durumu olmayan kişiler,
 4. Göğüsleri büyük olmayan kişiler,
 5. Alerjik rahatsızlıkları olmayan kişiler bu yöntem için uygun adaylardır.
 • Uygulama sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Uygulama sonrasında özel bir bakıma gerek yoktur ancak mutlaka doktor kontrolüne gidilmelidir. Bunun dışında bu uygulamalar sizin günlük hayatınızı etkilemez.