Ameliyatsız Estetik

Teknolojik Uygulamalar

ameliyatsız-estetik Ameliyatsız EstetikkTeknolojik yeniliklere her gün bir yenisi ekleniyor. Bu yenilikler estetik cerrahi alanında da yeni bir çağ yarattı. Estetik ameliyatlardaki başarılar her geçen gün daha fazla konuşulmaya başlandı. Bunda teknolojik yeniliklerin faktörü çok büyük. Estetikte artık birçok alanda bıçak altına yatmadan güzelleşmek mümkün. Minimum tedavi süresinde maksimum memnuniyet için cerrahi olmayan uygulamalar tercih ediliyor. Önceki yıllarda ameliyatla yapılan günlerce iyileşme süreci olan müdahaleler de artık ameliyatsız uygulamalar yerini almış durumdadır.

Estetik adından da anlaşıldığı üzere göze hoş ve güzel görünmek için kusurların kapatılması adına yapılan dokunuşlardır. Sıkılaşma, selülit tedavisi, zayıflama, bölgesel incelme gibi kusursuz bir vücut için teknoloji destekli estetik yöntemler vücutta büyük yardımcı olarak tercih edilmektedir. Bunlar ağrısız, zahmetsiz olan ve iyileşme süreci olmayan vücut şekillendirmede yeni nesil ameliyatsız estetik yöntemleridir. Vücudumuz da rahatsız olduğumuz, gözümüze hoş gelmeyen şekil bozuklukları için yapılabilecek işlemlerde artık ameliyatsız yöntemler sıklıkla uygulanmaktadır.

Ameliyatsız estetik uygulamaları iyileşme sürecinin olmaması, işlemlerin uygulama sürelerinin kısa olması, uygulama sonrası pansuman ve bakım gerektirmemesi gibi  sebepler ile tercih edilerek başarı ile uygulanmaktadır. Estetik alanda teknolojideki yenilikler yeni bir trend olmuştur. Önceki yıllardaki yapılan estetik cerrahilere oran ile daha başarılı ve mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Hasta ve doktor memnuniyeti de yükselmektedir. Vücudunda uygun olması ile birlikte ameliyatsız uygulamalar ile başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Ameliyatsız Estetik uygulamaları olarak,yüz gençleştirme, zayıflama, vücut şekillendirme, bölgesel incelmeler, ciltteki kırışıklıklar, cilt gençleştirme, ciltteki lekeler olarak sıralayabiliriz.

Estetik cerrahinin alternatifi ve pratiği olan ameliyatsız estetik artık vazgeçilmez olmuştur. Vücuttaki gereksinimler, yapılması gereken ve yapılabilecekler, kişiye göre değişiklik göstermektedir. X kişide uygulan Y kişide de uygulanacak anlamına gelmez. X kişide mükemmel sonuçlanan Y kişide de aynı sonucu vermez. Kişiyi analiz ederek problemleri hasta ve doktor birlikte değerlendirerek başarılı sonuçlara elde edilir. Bu da her iki taraf için de memnuniyeti artırır.

ameliyatsiz-estetik-300x169 Ameliyatsız EstetikkBaşlıca Ameliyatsız Estetik Teknikleri;

 • Ulthera
 • Ultrashape
 • Lazer Biostimülasyon
 • 3D Deep Rf
 • Max Deep IR Lazer
 • CO2 fraksiyonel Lazer
 • Alexandrite Lazer Epilasyon
 • Erbium Lazer
 • Yağ Lazer
 • Nd Yağ Lazer
 • Max-Y Epilasyon
 • MaxR Lazer Epilasyon
 • Max G Lazer

Hangi yöntemin ve cihazın hangi durumda nasıl kullanılacağı kişinin detaylı muayenesi sonucunda belirlenir. Kişiden kişiye göre değişiklik gösteren bir durumdur.

Teknoloji kullanımın temel avantajı uygulama daha etkin ve başarılı sonuçlar sağlarken kişin sosyal hayata çok daha erken dönmelerini sağlanır. Hatta bazı işlemler bittiği anda kişi sosyal hayatına ve işine geri döner.

Ulthera
Ultrashape
Lazer Biostimülasyon
 
3D Deep Rf
 
Max Deep IR Lazer
CO2 fraksiyonel Lazer
Alexandrite Lazer Epilasyon
Erbium Lazer
 
Yag Lazer
Nd Yag Lazer
Max-Y Epilasyon
MaxR Lazer Epilasyon
Max G Lazer