Ameliyatsız Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme

bölgesel-incelme Ameliyatsız Bölgesel incelme

Ameliyatsız Bölgesel İncelme

Güzel görünmek artık hayal olmaktan çıkıyor… Birçok insan vücudunda sorun olarak gördüğü fazla yağlardan kurulmak için daha kolay ameliyatsız bölgesel incelme metotlarını tercih etmeye başladı.

 

Ameliyatsız bölgesel incelme, ses odaklı ameliyatsız yağ azaltma işlemi olarak da bilinir.

 

Ameliyatlar sonrası iyileşme süreci ve bir takım tedavi süreçleri olabilecek komplikasyonlardan uzak olmak adına ameliyatsız, hızlı ve pratik çözümler tercih ediliyor.

 

Bölgesel olarak yağlanma sorunu yaşayan kişilere ameliyatsız bölgesel incelme teknikleri önerilmektedir. Bu yöntemlerden bazıları ise şöyledir;

 

Bölgesel İncelme Yöntemleri

 

  • Ultrashape ile bölgesel incelme

 

Yağ hücrelerinin parçalanması esasına dayanan bu teknikte oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.Ameliyatsız teknikler arasında en güvenli ve hızlı sonuç veren vücut şekillendirme yöntemidir ultrashape. Belirlenen bölgede cilde ve sinirlere zarar vermeden yağ hücreleri parçalanır, cildin sıkılaşması sağlanırken aynı zamanda incelme de sağlanmış olur.

Ultrason dalgaları belirlenen bölgedeki yağ hücrelerini hedefler, yağ hücrelerinin zarları parçalanır. Ultrashape ile uygulanan tedavi karın, bel, kalça bölgelerinde daha etkilidir. Yaklaşık 1-1,5 saat süren bir uygulamadır ve ameliyat sonrası iyileşme süreci olmadığı için rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

 

  • Zeltiq ile bölgesel incelme

 

Zeltiq daha çok lokal fazlalıklar için kullanılmaktadır. Kilo verildiği halde kurtulamadığınız, belirli bölgelerde biriken yağ fazlalıkları için çözüm zeltiq. Zeltiq diğerlerine göre daha farklı bir sistemle çalışır. Coolsculpting teknolojisini kullanan bu uygulama dondurarak vücudu şekillendirmektedir. Uygulama sırasında vakumlu bir kapsüle çekilen yağ hücreleri donduruluyor. Yağ hücreleri sıfır dereceye kadar soğutularak dondurulan bu tedavide ağrı, kızarıklık vb. durumlar yaşanmıyor. İşlem yaklaşık bir saat kadar sürüyor ve tek seans ile uygulama sonlandırılıyor.

 

  • VShape ile bölgesel incelme

 

VShape özellikle bölgesel biriken yağ fazlalıklarıyla savaşan bir uygulamadır. Bu yöntemde de yağ hücreleri hedef alınır. Soğuk ultrason ve radyo frekans teknolojilerini kullanan bir uygulamadır. VShape bozukluğa ve yayılmaya sebebiyet veren yağ hücresini, diğer hücrelere zarar vermeden parçalar,cildi sıkılaştırır ve cilt yapısını düzeltmeye yardımcı olur. VShape vücudun tüm bölümlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Uygulamanın en önemli özelliği uygulama esnasında yada sonrasında hastanın acı, ağrı duymaması, vücutta istenmeyen lekeler ve morlukların oluşmaması, güneş ışınlarından etkilenmemesidir. Aynı bölge için en az 10 gün aralıklar ile 5-6 seans uygulanabilmektedir.

 

  • VelaShape ile 3 bölgesel incelme

 

VelaShape 3, yağları vücuttan atmaya yönelik bir yöntemdir. Bipolar radyofrekans teknolojisi, kızılötesi ışık enerjisi içermektedir. Mekanik masaj ile vücuda masaj yapılarak yağ hücrelerinin parçalanması sağlanır. Bu uygulama haftada 1 kez olmak üzere 5-6 seans uygulanabilir. Seanslar genellikle 40 dakika sürmektedir.