Alın Germe

Alın Estetiği

alın-estetigi-1024x695 Alın Estetiği

Alın Germe

Yaşlanma belirtileri öncelikle alın ve göz çevrelerinde belirmeye başlar. Alın estetiği ise tam bu esnada devreye girer. Ancak alın estetiği için sadece yaşlanma belirtileri olması gerekmez. Güzellik ve orantılı profil hatlarına sahip olmak için burun estetiği yeterli değildir. Çene ve alnı geride olan hastalar için ekstrem dokunuşlar gerekmektedir.Kaş kaldırma alın kısmında çizgilerin düzeltilmesine yardımcı olmaktadır. Düşük kaş , alın kısmında çizgiler, kaz ayağındaki çizgilerin tedavisinde kaş asma da başlı başına yeterli olabilmektedir.

Bazen alındaki çizgilerin tedavisinde başı başına kaş asma (kaş estetiği) yetersiz kalacağından aynı anda alın germe ile birlikte kombine edilebilmektedir. Yeni bir yüz tamamı ile yeni bir yaşam demek değildir. Alın germe ameliyatları sonrası muhakkak görünümünüz değişecektir.   Kendinizle daha barışık bir hale bürüneceksiniz. Estetik ameliyatları öncesi karar verdikten sonra estetik cerrahi uzmanlarına danışarak size uygun olan , sizin için doğal bir görünüm elde etmek amacı ile plan yapmalısınız.

Yaşlanma etkilerinin en belirgin izlendiği bölge göz çevresidir. Alın ve kaş da ki düşüklükler size yorgun ve yaşlı ifade verir. Alın kısmındaki gevşeme- alın germe yöntemi ile toparlanmaktadır. Alın germe ameliyatı kişilerde genç, dinç görünümü sağlar. Estetik ameliyatlar sonrası ve öncesinde de beslenme alışkanlıkları, sigara ve alkol tüketimi, iyileşme sürecini olumsuz etkilediğinden bir kez daha gözden geçirilmelidir. Ameliyat kişiye, cilt dokusuna ve yaşa bağlı olarak yöntemlerine karar verilir. Ameliyat kesileri oldukça önemli olduğundan alternatif teknikler değerlendirilerek sizin için uygun metot kararlaştırılmalıdır.


Endoskopik alın germe ameliyatı diğer ameliyat yöntemlerine kıyasla kesi izi ve iyileşme sürecide daha azdır.
Alın estetiği ameliyatı sonrası yüzde şişlik ve morarma görülmektedir. Ameliyat sonrası alında uyuşukluk ve batma hissi ortaya çıkabilir fakat kısa sürede tamamen azalacaktır. Soğuk kompres uygulaması ile bu süreci hızlanmaktadır. Alın germe genellikle kombine olarak yüz germe, gözkapağı estetik ameliyatları ile bir arada yapılmaktadır.

Alın estetiği ameliyatı hakkında merak ettikleriniz

 • Alın Estetiği Nasıl yapılır?

Alın estetiği operasyonları genellikle kaş estetiği ile birlikte yapılmaktadır. Alın estetiği için kullanılan birkaç yöntem mevcuttur. Botoks bunlardan biridir ancak geçici bir çözümdür. Bununla birlikte uygulanabilecek lazerli yöntemlerde var: Ulthera ve 3Deep RF. Bu yöntemler ameliyatsız yöntemler olduğu için daha konforlu yöntemlerdir. Ancak yaşlanma devam edeceği için belirli aralıklarla yenilenmesi gereken uygulamalardır. İleri düzey yaşlanma ve sarkmalarda ise bu yöntemler yetersiz kalmakta ve cerrahi müdahale yapılması gerekmektedir.

 • Ameliyat sürecinde kesi nasıl gerçekleştirilir?
alin-estetigi Alın Estetiği

Alın Germe

Alında sarkma mevcut ise endoskopik alın germe teknikleri kullanılmaktadır. Eğer kaş estetiği ile birlikte uygulanacak ise ve kaşın kuyruk kısmında yükseltme planlanmışsa, saçlı deri içinde yaklaşık 2 cm’lik bir kesi oluşturulur, kaşın kuyruk bölümünün serbestleştirilmesi ile daha yüksek bir noktaya asılır. Bu yöntemlerde genellikle sonuçlar kalıcıdır.

 • Ameliyat esnasında anestezi uygulanıyor mu?

Alın estetiği ameliyatında lokal anestezi uygulanmaktadır. Ancak alın ameliyatına ek olarak başka cerrahi işlemlerde gerçekleştirilecek ise o zaman genel anestezi uygulanması gerekecektir.  Hangi anestezi türünün kullanılacağına doktorunuz karar verecektir.

 • Alın estetiği ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?
 1. Öncelikle görme sorunlarınız varsa bunu doktorunuz ile paylaşmalısınız ve mutlaka tedavi olmalısınız.
 2. Ameliyat öncesi kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmalısınız.
 3. Sigara kullanıyorsanız ara vermeli yada bırakmalısınız.
 • Alın estetiği için uygun adaylar kimlerdir?
 1. Alın bölgesindeki ince yatay çizgiler belirginleşmeye başladıysa,
 2. Alında derin çizgiler varsa,
 3. Kaşlar düşükse,
 4. İki kaş arasında derin dikey bir çizgi varsa alın ameliyatı için uygun kişilerdir.