Alexandrite Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Alexandrite-Lazer-Epilasyon-300x300 Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulamalarında birçok teknik kullanılmaktadır. Epilasyon tedavisinde en sık kullanılan Alexandrite lazer epilasyon ise diğer epilasyon yöntemlerine göre daha fazla ön plana çıkmıştır.

Sizin için hangi uygun olan lazer tekniği önemlidir. Sonrasında beklenmeyen hoş olamayan durumlara neden olur. Uygulamadan önce muhakkak uygulamayı yapacak olan uzmanınız ile konuşarak sizin cilt ve kıl yapınız için uygun olan lazere karar verilmelidir. Böylece sonuçtan memnun kalmanız kesinleşir.

FDA onaylı olan Alexandrite lazer epilasyon cihazı dünyada ve ülkemizde çok hızlı sonuç vermesi, ağrı ve acı olmaması nedenleri ile sıklıkla kullanılmaktadır. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de en sık tercih edilen lazer yöntemidir. Etkisi kanıtlamış, memnuniyetinin yüksek olduğu başarılı bir lazer uygulama yöntemidir. Bacak,Koltuk altı ve kasık bölgelerinde etkili ve başarılıdır.Uygulama yapılacak bölgelere göre atış hızı ayarlanır. Uzmanlar tarafından yapılması sorun yaşanmasını azaltır. İşlem esnasında yüzeydeki kıllarda yok edilerek uzaklaştırılır. Açık ten rengine ve koyu kıl rengine sahip kişilerde oldukça etkili ve başarılı sonuç elde edilmektedir. Uygulama süresi daha kısadır. Pratik olması tercih sebebidir. Teknik özellikleri de dikkate alınarak  incelendiğinde bu uygulamanın açık cilt tiplerinde çok daha etkili olduğu görülmüştür. İşlem sonrası kılların yok olması, tercih edilmesini ve memnuniyeti arttırmaktadır.

Kıla  ve deriye rengini veren melanin  (boya maddesi) ‘ dir. Kıl rengi açık ise melanin miktarı az, kıl koyu ise melanin miktarı çoktur.  Açık renk kıllara lazerler etki etmezler. Cilt renginiz açık dahi olsa boyun, yüz gibi bölgelerde ince tüylere etki etmez, aksine tüylerine çoğalmasını sebep olur. Lazer uygulaması esnasında melanin tarafından emilir. Enerji melanin ile kıl köküne ulaşır. Kıl kökündeki enerji biter. Cilt koyu (melanin) çok ise enerji cilt üzerinde kalır ve böylelikle cilt de leke ve yanıklar oluşur. Bu nedenle yalnız açık tende uygulanması gerekir.

Alexandrite lazer epilasyonher ne kadar medikal estetik alanında en fazla tercih edilen yöntem olsa da uygulama sonrası başarılı sonuçlar almak, kullanılan cihazın kalitesi ve uygulamayı yapan uzmanın tecrübesi ile doğru orantılıdır.

Alexandrite lazer nedir?

Alexandrite lazer  koyu renkli maddeler tarafından tutulur ve enerjisi bu maddelere aktarılır. Bu esnada enerji ısı enerjisine dönüşür.Lazer epilasyonda da temel prensip, kıl yapısında bulunan melanin tarafından hu lazer ışığının tutulması ve sonuç olarak kıl yapısının tahrip edilmesidir. İşlem sırasında ortaya çıkan ısı kıl kökünü tahrip eder ve tekrar tüy oluşumunu engeller. Tüylerdeki melanin cilttekine göre daha yoğun olduğu için cildin zarar görmesi de engellenmiş olur. Melanin tarafından en iyi emilen lazer 755 nm Alexandrite olduğu için  her zaman daha başarılı sonuçlar alındığı klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Nasıl yapılır?

Öncelikle lazer epilasyon uygulanacak bölgedeki tüyle cımbız ile tutulacak boyda kalıncaya kadar kısaltılır. Uygulamayı yapacak uzman ve uygulama yapılacak kişiye lazer ışınından koruyucu gözlükler takılır. Gözlüksüz bu işlemin yapılması kalıcı hasarlara sebep olabilir. Ardından kıl köklerine lazer uygulaması yapılır. Lazer epilasyon cihazı ile lazer ışınları cilde uygulanır. Her lazer atışı cildin belirli bir bölümüne etki eder.

Kaç seans uygulanır?

Alexandrite Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın kalıcı bir yoludur. Alexandrite Lazer epilasyon, kıl rengi, deri rengi, yaş gibi kriterlere bağlı olarak vücut bölgesinde 4-6, yüzde 7-10 seansta tamamlanmaktadır. Seans aralıkları genellikle 4 – 6 hafta arasında değişmektedir. bu süreler kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Lazer Epilasyon öncesi dikkat edilmesi gerekenler

  • Tüm lazer epilasyon uygulamalarında yaptırmadan 2 hafta önce ve 2 hafta sonra güneş veya solaryum ile bronzlaşılmamalıdır. Bu sebeple lazer epilasyon için kış aylarının seçimi daha uygun olacaktır.
  • Uygulama sonrası ciltte kızarıklık görülmesi normal bir durumdur.

Diğer Lazerli epilasyon uygulamaları için Lazer Epilasyon sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.